«Цим високим званням...»

«Цим високим званням...»

Сьогодні побачив у новинах зустріч Путіна і Кадирова і згадав старе питання: чи може людина в Росії у віці 33 років бути генерал-майором?

Узагалі, відповідь на це питання дуже проста: «в Росії людина у віці 33 років може мати спеціальне звання генерал-майор». Адже в листопаді 2009 року указом президента РФ це звання було присвоєно Рамзану Кадирову.

Проте «таємний» («сєкрєтний») указ не був розміщений на сайті президента, да тут ще «провокаційні» ЗМІ почали базікати про те, що Кадиров перескочив відразу кілька щаблів — від старшого лейтенанта до генерал-майора.

І тут... послідувало феєричне спростування: виявляється, «все по-чесному»! Адже, як офіційно заявлено пізніше, Кадиров ще в 2003 році був начальником служби безпеки і полковником. Тобто, «все по-чесному» — після звання полковника йде саме звання генерал-майора.

Мені особисто Кадиров нічого поганого не зробив, але дивне в Росії законодавство. Адже, щоб «по-чесному» стати генералом після полковника, Кадиров повинен був бути полковником у віці 27 років!

Або тут якась часова аномалія, або деякі в Росії починають служити з пелюшок, як у старі добрі царські часи, або срати на закони та укази, коли ти не проста людина.

Дуже легко порахувати, якщо відкрити главу третю «Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації», що навіть від лейтенанта до полковника (не рахуючи навчання або службу рядовим) потрібно служити 17 років. При цьому, достроково можна отримати звання тільки один раз.

Виходить, що Герой Росії Рамзан Кадиров, якщо «все по-чесному», почав служити в міліції, коли йому було 10 («найнатягнутіший» максимум — 14) років.

Ну то й що. Хіба шкоди, коли один хороший чоловік порушить закон заради іншого хорошої людини! Нікому ж від цього погано не буде. Правда?