Налаштування українських дат у блозі на WordPress

Налаштування українських дат у блозі на WordPress

Оригінальна мова WordPress – англійська, але розробники із різних країн постійно створюють і розвивають локалізації, переклади і національні версії цієї системи керування вмістом (CMS) сайту. Серед версій Вордпресс є й українська. Проте двигунець сайту – одне, а його зовнішній вигляд – інше, і він залежний від теми (шаблону), який ви використовуєте.

Дуже часто після встановлення теми WordPress, яка вам сподобалася, але не має українського перекладу, на сторінках сайту-блогу дати виводяться приблизно так («Лютий 16, 2016», наприклад):

Налаштування українських дат у блозі на WordPress

Для англомовної людини такий показ дати цілком нормальний. У нас же трошки інша система, де зі словом-назвою місяця дата має бути такою: «16 лютого 2016 (року»).

Вивід дати можна налаштувати в адмінці WordPress. У лівій панелі обираємо «Налаштування» — «Загальне», і в пункті налаштувань «Формат дати» вказуємо: «Користувацький: j F Y». Після збереження налаштувань приклад на цій сторінці матиме такий вигляд («16 Лютого 2016»):

Налаштування українських дат у блозі на WordPress

І на сторінках сайту дати показуються за «нашою» системою:

Налаштування українських дат у блозі на WordPress

Якщо, через якісь причини, дати продовжують виводитися не так, як потрібно (наприклад, немає відмінювання назви місяця — «16 Лютий 2016»), то можна скористатися плаґином «Українські дати». Аби не вигадувати ровера, переробив оригінальний плаґин «Російські дати». Завантажити «Українські дати» пропоную за цим посиланням.

Напевно, аж до використання цього плаґина справа не дійте.

 • Лариса

  Дякую =)

 • Alex FOX

  Підкажіть, будь ласка, а як виставити такий формат дати і часу публікації — 17 травня (з маленької літери), і час публікації... А ще, як виставити, перед датою — час публікації — СЬОГОДНІ або ВЧОРА, чи це залежить від теми оформлення сайту?

  • kozubenko

   Там з маленькою літерою є якась «проблема», що залежить від початково англійської мови WordPress...

   Я тільки-но просто знайшов частину коду, де виводиться дата (у мене — time class=entry-date published і так далі) і додав ще стиль style=text-transform: lowercase; (щоб всі букви були маленькими). Наче працює.

   А сьогодні-вчора, це треба використовувати замість the_date () іншу функцію — relative_post_the_date ()

Різні дописи блоґа