Усі столиці України

Усі столиці України

Струківська церква, найдавніша пам'ятка Ясіні

Так уже повелося в історії деяких європейських держав, що вони протягом свого існування неодноразово змінювали столицю – місто перебування правителя, вели¬кого князя, короля тощо та уряду.

Це було пов’язано з різними ситуаціями, в які потрапляла держава, – нашестя ворогів, часткова окупація території держави, навіть примхи вищої державної особи. Через це пройшли Франція, столицею якої були міста Лютецій (Париж), Орлеан, Віші; Польща – Гнєзно, Краків, Варшава; Болгарія — Тирново, Софія та інші.

Таку ж долю мала й Україна. Столицями нашої країни в різний час були:

Княжа доба

Київ (столиця держави Куявія, V-IX ст., столиця Київської Русі, 862–1238 рр.);

Володимир (1199–1205);

Галич (1238–1304);

Львів (1304–1340).

Козацька доба та Гетьманщина

Чигирин (1648–1677);

Батурин ( 1677–1708);

Глухів (1734–1762).

Українська Народна Республіка, Українська Держава

Київ (20 листопада 1917 – 2 лютого 1918, 1 березня 1918 – лютий 1919);

Житомир (2 лютого 1918 – 1 березня 1918);

Вінниця (лютий 1919).

Кам'янець-Подільський (1919–1920).

Західноукраїнська Народна Республіка

Львів (листопад 1918);

Станіславів (листопад 1918 — травень 1919).

Українська Народна Республіка Рад

Харків (25 грудня 1917 – 2 лютого 1918);

Київ (лютий 1918);

Катеринослав (березень — квітень 1918);

Таганріг, зараз — Таганрог, Росія (квітень 1918).

Українська Соціалістична Радянська Республіка (у складі СРСР)

Київ (лютий — серпень 1919);

Харків (грудень 1919 — червень 1934).

Карпато-Українська Держава

Хуст (листопад 1938 — березень 1939).

Українська Радянська Соціалістична Республіка, Україна

Київ (червень 1934 — вересень 1941, з 6 листопада 1943 понині).

Рейхскомісаріат Україна (у складі Третього рейху)

Ровно (Рівне) (липень 1941 — лютий 1944).

Крім того, уряд УНР після окупації України радянською Росією перебував у Тарнові (Польща) (1920—1921), Варшаві (1921—1922; 1940—1944), Парижі (1923—1940), Берліні (1944), Мюнхені (1944—1947), Бавд-Бруку (США) (1947—1992). 22 серпня 1992 р. Уряд УНР в екзилі передав повноваження уряду В. Фокіна.

Уряд ЗУНР перебував у Відні і Празі (1919—1938).

Під час окупації України Німеччиною (1941—1943) уряд УРСР перебував в Уфі (Башкортостан).

Різні дописи блоґа