Як поводитись при обмороженні

Як поводитись при обмороженні

Зима — дуже підступна пора року. Обмороження належить до найбільш поширених і тяжких за своїми наслідками недуг. Основною причиною ушкодження тканин є стійкі зміни у кровоносних судинах, викликані їх тривалим спазмом, який є захисною реакцією організму на охолодження.

За більш легкого обмороження ще перед відправкою потерпілого до лікувальної установи або до прибуття лікаря відморожену кінцівку потрібно занурити у теплу воду (до відмороженої частини тіла прикласти теплий водний компрес) і дуже обережно розтерти до почервоніння шкіри і відновлення її чутливості, після чого накласти асептичну пов'язку. Вода мас бути не гарячою, а теплою або кімнатної температури.

Як поводитись при обмороженні

Зверніть увагу на небезпеку слідування деяким «народним рецептам»! У жодному разі не можна занурювати відморожену кінцівку в холодну воду: це може призвести до подальшого інтенсивного охолодження і лише зашкодить. Не можна також розтирати відморожену частину тіла снігом.

Зрештою, небезпеку краще запобігти, ніж потів рятуватися від неї. Щоб уникнути обмороження, необхідно холодної, морозної пори тепло вдягатися.

Різні дописи блоґа