Чи можлива «випадкова» війна з Росією

Чи можлива «випадкова» війна з Росією

Генерал Нік Картер

На тлі загострення ситуації із російськими військовими маневрами на нашому кордоні та провокаціями союзної держави — Білорусі, Начальник штабу оборони Великої Британії генерал Картер заявив про напруженість відносин з Росією та великий ризик «випадкової» війни.

Як передає Daily Express, в інтерв’ю Times Radio 13 листопада сер Нік Картер звернув увагу на зріст напруженості між Росією та рештою світу:

«Ми живимо в більш конкурентному світі, ніж це було 10 чи 15 років тому»

На думку британського військового високопосадовця, «ми повинні бути обережними, аби зрештою не опустити, щоб войовничий характер деяких політиків не призвів нас до ситуації, коли ескалація конфлікту призведе до прорахунків».

Картер зауважив, що нинішні відносини викликають занепокоєння, але без відносин із Росією ризик буде ще більшим. «Це справжній виклик, з яким ми зіткнулися», — сказав генерал.

Нагадуємо, що восени 2021 року на кордон Білорусі з Латвією, Литвою та Польщею почали стікатися люди. Ситуація загострилася 8 листопада, коли кілька тисяч людей зайшли у прикордонну з Польщею зону та почали прориватися через загорожу. 13 листопада на територію Польщі прорвалися близько 100 людей.

На думку західних аналітиків, Росія використовує штучно створену ситуацію, щоб відволікти увагу від посилення військового угрупування на кордоні з Україною.