Американці тестують армійський тактичний бюстгальтер для жінок-військовослужбовців

Американці тестують армійський тактичний бюстгальтер для жінок військовослужбовців

Фото: Army’s Combat Capabilities Development Command Soldier Center

Американський Центр розвитку бойових можливостей армії розробляє спеціальний бюстгальтер для жінок-військовослужбовців. Як повідомляється на сайті Центру, прототип проходить тестування з жовтня-листопада 2021 року, а результат буде представлений уже цієї осені. Якщо армійський тактичний бюстгальтер (АТБ) пройде випробування і його затвердять, новий виріб згодом побачать у військах.

З огляду на те, що ATБ є предметом тактичного, а не спортивного одягу, він повинен добре поєднуватися з екіпіровкою та бронежилетами, забезпечуючи покращений захист і ефективність на додаток до ідеальної посадки.

Зазначається, що АТБ — не спортивний, а тактичний одяг, тож на формену білизну покладаються й захисні функції і вона повинна добре поєднуватися з іншим екіпіруванням. Зокрема, армійський тактичний бюстгальтер доповнюватиме бронежилет, завдяки використанню вогнестійких та захисних матеріалів. Як пояснили розробники, «АТБ призначений для інтеграції в існуючі бронежилети та забезпечує додатковий рівень захисту жінкам-солдатам».

Наразі розробники опрацьовують чотири варіанти виробу. Перші два близькі до спортивної білизни, третій — компресійний, а четвертий оснащений застібкою-блискавкою в передній частині.

— Наша мета — виробляти одяг, який не тільки захищає користувача, але й зменшує навантаження на жінок-солдатів, спричинене незручністю і поганою посадкою, — говорить Ешлі Кушон, дизайнер одягу та керівник проекту АТБ. — Досягнення цього покращить загальну готовність і рівень спроможностей солдатів, дозволяючи їм зосередитися на своїй місії.

Дизайнери Центру тісно співпрацювали з інженерами, психологами, антропологами. У тестуванні брали участь понад 200 жінок, які служать на трьох військових базах США: Форт-Райлі; Форт-Беннінг та об’єднана база Льюїс-Маккорд.