Башкир завзято вербує українців погрозами та шантажем

Башкир завзято вербує українців погрозами та шантажем

Співробітники ФСБ РФ вербують українських громадяни під час відвідання Криму. Форми та методи «роботи» ПУ ФСБ РФ у Криму однотипні для всієї структури ФСБ РФ, один із основних способів вербування — штучне створення компрометуючих ситуацій.

Співробітники Прикордонного управління ФСБ РФ у «Республіці Крим» примушують українців на пункті пропуску «Джанкой» давати згоду на конфіденційне співробітництво. Як повідомляє пресслужба СБУ, найзавзятішим вербувальником українських громадян є співробітник оперативно-розшукового відділу ПУ ФСБ РФ у «Республіці Крим» Алмаз Батталов.

Українські контррозвідники встановили, що уродженець Башкирії є прихильником найбрудніших сталінських методів «роботи» та не цурається нічим: до співпраці він спонукає шантажем, залякуванням, фізичним і психологічним тиском, активно використовує погрози щодо заборони в'їзду на півострів.

Башкир завзято вербує українців погрозами та шантажем

Основне завдання, яке ставить російська спецслужба, — збір інформації стосовно співробітників СБУ, прикордонників та військовослужбовців ЗС України, що виконують завдання поблизу адміністративного кордону з Кримом. Такі пропозиції насамперед надходять громадянам України, які працевлаштувались на окупованому півострові та регулярно перетинають адміністративний кордон, а також приватним перевізникам.

Від своїх «підопічних» куратори вимагають на конфіденційній основі збирати розвіддані. Інформація використовується російськими спецслужбами для вербувальних підходів до українських військовослужбовців та правоохоронців.

Служба безпеки України застерігає громадян бути обачними та обережними під час перебування на території тимчасово анексованого Криму, не привертати до себе зайвої уваги ФСБ РФ та повідомляти правоохоронців про факти вербування ворожими спецслужбами.

04.11.2019