Більшість німців проти антиросійських санкцій: хочуть торгувати ковбаскою з Москвою

Більшість німців проти антиросійських санкцій: хочуть торгувати ковбаскою з Москвою

На фото: головний виконавчий директор концерну «Калашиков» Олексій Криворучко на виставці в Абу-Дабі, 21 лютого 2017 року © Reuters

Міністр закордонних справ Німеччини повіз на зустріч зі своїм російським колегою радісну звістку: відповідно до опитування, близько 53 % німців хочуть скасування санкцій проти РФ. Як повідомляє Deutsche Welle, основною темою п'ятої зустрічі Гайко Маас — Сергій Лавров стане «українське питання».

Німецькі ЗМІ звернули увагу, що перед відльотом німецький дипломат закликав Росію зайняти «більш конструктивну позицію» у переговорах про мир на сході України. Маас закликає «всі сторони» продемонструвати готовність вести діалог і діяти, «інакше люди продовжуватимуть вмирати в цьому конфлікті». Нагадаймо, що й президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним закликав «якомога швидше провести зустріч у Нормандському форматі».

Тут варто зауважити, що, як це для нас не прикро, але слова західних політиків на підтримку України можуть так і залишитися словами, якщо їхні виборці думають інакше. І от прямо перед візитом Гойко Мааса до Росії компанія YouGov проводить серед німців опитування, відповідно до якого «електорат» утомився від «східноукраїнського конфлікту». Здається, що це, таке вчасне опитування — не випадкове, адже Маас обговорить й інші важливі для Європи воєнно-політичні конфлікти: війну в Сирії, іранську ядерну програму, безпеку в Перській затоці.

Шпальта німецьких мас-медіа не залишає обговорення «страждань» сільського господарства під тиском російських санкцій. Останні були продовжені в червні аж до кінця наступного року. Нагадаємо, що відповідні санкції Євросоюзу проти РФ подовжені «лише» до 31 січня 2020 року.

І от тепер, на тлі економічної війні, або, за термінологією колишнього російського президента, «примушення до миру», виявилося, що на п'ятому році відкритої агресії Росії проти України німецькі бюргери проти «каральних заходів». Тож маємо: 21 % жителів Німеччини не проти їхнього негайного скасування, а ще 32 % готові трохи почекати, «але не довго». І лише 23 % німців повністю підтримують санкції ЄС проти Російської Федерації.

Щодо цифр: цікаво, але видання Deutsche Welle зовсім недавно, рівно два місяці тому, писало, що, відповідно до даних статистики, кожен четвертий житель Німеччини (бл. 20,8 млн) має міграційне походження.

21.08.2019