Британський генштаб пропонує Африці відмовитися від російських найманців

Британський генштаб пропонує Африці відмовитися від російських найманців

Фото: British Ministry of Defence

Минулого тижня «одкровенням» для Заходу стала доповідь керівників Африканського командування збройних сил США про вибухове нарощування активності Росії на Чорному континенті. Слідом за генералами Таунсендом і Вальдгаузером про потенційно небезпечну ситуацію в Африці заявив глава британського генштабу.

Начальник генерального штабу Великої Британії генерал Нік Картер в інтерв'ю виданню The Time підтримує американських колег та призиває уряд своєї країни негайно посилювати військову присутність в Африці. Генерал Картер пропонує для боротьби з тероризмом використовувати нечисленні спеціальні підрозділи, які повинні скласти конкуренцію і замінити російські приватні «армії Путіна», на кшталт ПВК Вагнера.

Картер зауважує, що західні країни прогледіли момент, коли загроза Росії в Африці перетворилася від гіпотетичної на цілком реальну. Начальник британського генштабу підкреслює, що не можна недооцінювати Путіна: РФ має багатий досвід як спеціальних військових операцій, так і арсенал методів впливу на політичних лідерів нерозвинутих країн.

Окремо Нік Картер згадує спеціальні інформаційні операції Росії: «Вони дуже добре використовують можливості, які дуже легко спростувати… Вони майстри в маніпулюванні інформаційним середовищем й у викладенні своєї версії правди. Вони дуже вправні в кіберпросторі, і, думаю, також управні в переконанні інших країн, що Росії, можливо, кращий союзник або пропонує кращі умови підтримки, ніж Захід». Приклади підривної інформаційної роботи РФ можна побачити в багатьох країнах Африки, зокрема в Нігерії.

Картер перелічив країни та регіони світу, в яких активізувалася прихована діяльність російських спецслужб і політиків другого ешелону, що переконують місцевих лідерів підтримувати зв'язки з РФ та відмовлятися від співпраці з іншими.

Глава генштабу Великої Британії не називає рецептів боротьби з посиленням Росії в Африці, він закликає західні демократії терміново шукати способи захисту правди та методи боротьби з тими, хто веде підривну діяльність. «Характер війни змінюються, і технології, які призвели до цієї еволюції, повинні застосовуватися для модернізації британської армії», — додав Картер.

19.08.2019