Цікаві факти про серіал «Товариш детектив»

Цікаві факти про серіал «Товариш детектив»

«Товариш детектив» (Comrade Detective) — це американська пародія 2017 року на телесеріали та фільми 1980-х років. Поліційний «приятельський детектив» (жанр бадді-муві) переносить глядачів у комуністичну Румунію — телешоу начебто знайдено десь на складі та озвучено сучасними американськими акторами: Ченнінгом Тейтумом, Джозефом Гордон-Левіттом, Ніком Офферманом та іншими.

Узагалі, в кожній комедійній пародії безліч цікавих посилань, натяків, асоціацій, тому їх можна перераховувати годинами. Відзначимо кілька основних.

Цікаві факти про серіал «Товариш детектив»

Головну роль детектива Грегора Ангела виконує румунський актор Флорін Пьєрсік молодий — син відомих артистів Флоріна Пьєрсіка старшого та Тетяни Ікель.

Хоча серіал подається як справжнє румунське телешоу 1980-х років, навіть з першого погляду це легко заперечити: висока якість відео та пропорції кадру відповідають стандартам 2010-х років.

У заключному епізоді знялася румунська перекладачка Ірина-Маргарета Ністор (білявка в окулярах, яка наказує Йозефу прокинутися). Голос пані Ністор — один з найбільш впізнаваних у Румунії. Саме вона у 1980-х роках підпільно озвучувала іноземні фільми, які розповсюджувалися на відеокасетах. Ця перекладачка пізніше стала героїнею документального фільму «Чак Норріс проти комунізму» про те, як контрабанда фільмів сприяла падінню комуністичного режиму.

Цікаві факти про серіал «Товариш детектив»

У фільмі дуже багато стереотипів і кліше, як тих, що були в румунських фільмах щодо Заходу, так і таких, що були в американських, коли вони показували життя соціалістичних країн. Серед абсудрдну та перебільшення: румуни слухають тільки класичну музику та знають напам’ять Маніфест Комуністичної партії, запитують себе, як би поступив Ленін в такий ситуації. Ще вони співають гімн під час прогулянки в парку, всі фанатіють від гімнастки Наді Команечі та, не знають, що таке джинси та гра «Монополія». Румуни не признають американські долари, ненавидять ЦРУ, вважають американців підступними ледарями та ненажерами, які чи не всі хворі на ВІЛ-інфекцію. І взагалі, Захід перетворює жінок на повій, а акторів — на президентів: які ще потрібні докази, що капіталізм — це жахливе пекло на землі?

Цікаві факти про серіал «Товариш детектив»

Ченнінг Тейтум і Джозеф Гордон-Левітт раніше знімалися разом у трьох фільмах: кримінальна драма «Крейзі» (Havoc) 2005 року, воєнна драма «Війна з примусу» (Stop-Loss) 2008 року, фантастичний бойовик «Джі Ай Джо: Атака Кобри» (G.I. Joe: The Rise of Cobra) 2009 року. Також вони разом знімалися в короткометражному фільмі «Одинадцяте побачення Моргана і Дестині: Зоопарк Цеппеліна».

Пісня «I Can't Wait» у виконанні Nu Shooz, яка грає наприкінці другого епізоду, вийшла 1986 року.