Насправді, версія Windows 10 вийшла непогана, попри всю критику, якої також немало. Цю версію популярної операційної системи можна установити, використовуючи офіційні засоби компанії Microsoft.
Для цього нам знадобиться флешка (або DVD) та інтернет-з'єднання, щоби вантажити потрібні файли для офіційної Windows 10.
Як установити офіційний Windows 10 на свій комп'ютер
Далі буде багато картинок, але більшість дій виконується автоматично. Мені просто захотілося проілюструвати кожен крок, який програма здійснює під час установлення Windows 10. Крім того, докладна розповідь із силою картинок покаже навіть новачку, що встановити Windows 10 дуже і дуже просто!
MediaCreationTool — програма для створення флешки (DVD) Windows
Перше – звантажуємо на сайті Microsoft офіційний застосунок MediaCreationTool, який створить спеціальну флешку або DVD для подальшого встановлення операційної системи на цьому або іншому комп'ютері.
Переходимо за посиланням:
https://www.microsoft.com/uk-ua/software-download/windows10
Читаємо: Хочете створити USB-носій, DVD-диск або файл ISO?
«Щоб інсталювати або повторно інсталювати Windows 10 із флеш-пам'яті USB або DVD-диска, скористайтеся засобом створення власного інсталяційного носія. Він дає змогу створювати файли ISO, оптимізовані для доступної швидкості завантаження…» і так далі.
Нам потрібне посилання «Завантажити засіб»:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Створення флешки для встановлення Windows 10
Тепер у нас є все потрібне і переходимо до створення флешки – запускаємо звантажений файл.
Приймаємо умови ліцензії – кнопка «Прийняти»
Нам пропонується обрати: оновити операційну систему на комп'ютері чи створити «інсталяційний носій» для іншого ПК. Обираємо друге, тиснемо «Далі».
Вибір мови, архітектури (розрядність) та випуску (версії). У мене був комп'ютер із російською мовою як мовою початкової установки, тому картинка буде така:
Але на іншому комп'ютері хочу встановити українську версію, тому знімаю «пташку» з рекомендованих параметрів та обираю: мова – українська, випуск – Windows 10, архітектура – 64-розрядна (x64).
Примітка: розрядність (архітектуру) комп'ютера дуже легко взнати: натисніть правою кнопкою миші на значок «Цей комп'ютер» у будь-якому місці (в провіднику, на стільниці, в головному меню…) та оберіть «Властивості».
У пункті «Система» («Тип системи») ви побачите її розрядність. Саме цю розрядність і потрібно обирати для встановлення на цьому комп'ютері.
У мене потрібна розрядність (архітектура) не відповідає тій, яка на комп'ютері, де буде встановлено новий Windows 10, тому отримую таке попередження:
«Випуск носія для інсталяції має відповідати випуску…» і так далі. Windows попереджає, що в іншому випадку потрібен ключ продукту.
Про «ключ продукту» (Windows 10) мова піде пізніше. Це незаконно, тому самі розумієте…
Коротше, тиснемо «ОК» та переходимо до вибору носія: USB («флешка») або файл ISO (який потім можна записати на DVD). У мене на цільовому лептопі немає DVD-приводу, тому вибір не складний – «USB-носій».
Створення DVD для встановлення Windows 10
Якщо ви обираєте варіант створення файлу ISO, то потрібно вказати місце його збереження (приблизно 3 гігабайти).
Після цього відбувається завантаження файлів операційної системи, під час якого ви можете вільно користуватися комп'ютером…
Далі програма самостійно починає створювати носій із Windows 10…
Після закінчення цього кроку вам запропонують записати створений файл ISO на «DVD-диск» (до речі, це тавтологія, бо в абревіатурі DVD уже є слово «диск»).
Ми можемо не записувати диск, натиснувши на кнопку «Готово», або вибрати посилання «Відкрити записувач DVD-дисків». Далі обираємо дисковод нашого комп'ютера, який може записати DVD. Та натискаємо кнопку «Записати».
На цьому записи DVD для установлення Windows 10 закінчується. Залишається вставити диск у комп'ютері, на який хочеться встановити операційну систему. Як це відбувається, написано далі.
Створення USB (флешки) для встановлення Windows 10
Якщо під час вибору носія (дивись вище) обрати «USB-носій», то потрібна флешка не менше 3 гігабайт (трохи більше), яку потрібно спочатку форматувати.
Невеличкий відступ: Форматування флешки
Підключіть флешку, натисніть на її значку правою клавішею миші та оберіть пункт меню «Форматувати».
Нормальним буде і «Швидке (очищення змісту)». Натискаємо «Почати».
Windows попередить, що вся інформація на флешці знищиться.
Тиснемо «ОК» та за кілька секунд побачимо повідомлення, що форматування завершене. «ОК».
Продовжуємо: Створення флешки для встановлення Windows 10
Після вибору носія USB (вище) потрібно вказати конкретну флешку, яка перетвориться на засіб установлення Windows 10. В меню «Змінні диски» вибираємо потрібний відформатований нами диск та тиснемо «Далі».
Відбувається завантаження файлів…
Їхня перевірка…
Та автоматичне створення носія («флешки») з Windows 10…
Після закінчення своєї роботи щодо створення носія-флешки, програма повідомляє про це. Тиснемо «Готово».
І знову трошки чекаємо, поки видаляються зайві файлі, що їх використовували для створення флешки.
Отже, ми закінчили, певно, найскладнішу частину встановлення офіційної Windows 10 – створили DVD чи флешку (USB), за допомогою яких налаштуємо на нашому комп'ютері нову операційну систему. Огляд установлення Windows дивіться в наступній статті згодом.