Данай Гуріра: американська акторка і драматург

Данай Гуріра: американська акторка і драматург

Данай Гуріра (Danai Gurira) — американська акторка і драматург, найбільш відома за роллю Мішон у телевізійному серіалі «І мертві підуть». За автор-драматург нагороджена премією «Драма Деск» та «Обі», номінована на премію «Тоні».

Данай Гуріра народилася 14 лютого 1978 року в Гриннеллі (Grinnell), штат Айова, США. Батьки, Жозефін і Роджер Гуріра (Josephine & Roger Gurira), були емігрантами із Зімбабве.

Данай Гуріра має двох старших сестер, Шингаї (Shingai) та Чоні (Choni), і старшого брата, Таре ( Tare). Вільно володіє англійською, французькою мовами, а також африканськими мовами банту — коса і шона. Ім’я «Данай» останньою мовою означає «взаємна любов».

Данай Гуріра: американська акторка і драматург

Батько викладав хімію в коледжі Гриннелла, проте 1983 року сім’я повернулася до Африки, де проживала в місті Хараре і де Данай навчалася в приватній католицький школі.

Danai Gurira | Be more human | Reebok

У 18-річному віці Данай повернулася до Сполучених Штатів для навчання в Коледжі Макалестер (Macalester College, м. Сент-Пол, штат Міннесота), де вивчала соціальну психологію та отримала звання бакалавра психології (2001); потім здобула ступінь магістра витончених мистецтв у Школі мистецтв Тіша Нью-Йоркського університету (New York University's Tisch School of the Arts).

У співавторстві з Нікколе Сальтер (Nikkole Salter) написала п’єсу «У континуумі» (In the Continuum), яка йшла в чиказькому Театрі Гудмана (Goodman Theatre). За виконання головної ролі в цій п’єсі Данай Гуріра була номінована на премію Джозефа Джефферсона 2007 року (Joseph Jefferson Award for Actress).

Данай Гуріра: американська акторка і драматург

У 2009 році в Єльському репертуарному театрі (Yale Repertory Theater) була поставлена п’єса Гуріри «Затемнення» (Eclipsed).

Цікаво, що в постановці брали участь акторка Одеперо Одуйя (провідна роль) та її дублерка, студентка Єльської драматичної школи Люпіта Ніонго. Обидві пізніше разом знялися у фільмі «12 років рабства» (2013), і Ніонго за виконання ролі рабині Патсі була нагороджена премією «Оскар». Коли в 2015 році п’єса знову була поставлена в нью-йоркському Публічному театрі (New York's Public Theater), то Люпіта Ніонго вже грала в ньому головну роль.

Данай Гуріра: американська акторка і драматург

Данай Гуріра і Люпіта Ніонго

Як драматург, 2012 року Гуріра здобула нагороду Спілки театральних критиків Лос-Анджелеса (Los Angeles Drama Critics Circle Award) за п’єсу «Конвертер» (The Convert), яку поставила разом із колективами Театрального центру Маккартера (McCarter Theatre Center) та Театру Гудмана на сцені лос-анджелеського Театру Кірка Дугласа (Kirk Douglas Theatre).

Данай Гуріра: американська акторка і драматург

Данай Гуріра у фільмі «Мати Джорджа» (2013)

У 2016 році Данай Гуріра номінована на Премію Антуанетти Перрі за театральну досконалість (премія «Тоні») за постановку п’єси «Затемнення» на Бродвеї в Нью-Йорку.

У 2016 році Гуріра була нагороджена кінопремією Академії наукової фантастики, фентезі і фільмів жахів (премія «Сатурн») — як найкраща акторка другого плану за роль Мішон у телесеріалі «І мертві підуть».

Данай Гуріра: американська акторка і драматург

У 2018 році Гуріра нагороджена такою ж премією «Сатурн» за роль генерала Окоє у фільмі «Чорна Пантера».

Данай Гуріра — співзасновник (2011) та виконавчий художній директор Almasi Arts Inc. — організації, яка підтримує мистецьку освіту в Зімбабве. Засновник (2016) некомерційної організації Love Out Girls, яка висвітлює проблеми жінок у різних країнах.

Данай Гуріра: американська акторка і драматург

В даний час проживає в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія та регулярно буває в Нью-Йорку.

Зріст акторки — 1,7 м (5' 7")

Данай Гуріра: американська акторка і драматург

джерело