Держдепартамент погодив продаж Польщі винищувачів F-35

Держдепартамент погодив продаж Польщі винищувачів F 35

Протягом декількох років польський авіапарк повинні поповнити 32 F-35 Lightning II. Придбання подібної партії американських винищувачів зменшить залежність Польщі від російської військової техніки.

Як повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на інформаційне агентство Reuters, Державний департамент США погодив угоду щодо продажу Польщі 32 винищувачів-бомбардувальників F-35 Lightning II на загальну суму близько $6,5 млрд.

Нагадаємо, що нині основну ударну міць військово-повітряних сил Польщі становлять американські F-16 (48 літаків) та радянські Міг-29 (32) і Су-22М4 (18). Боєздатність літаків зі спадку комуністичного минулого становить 60-65%.

Держдепартамент погодив продаж Польщі винищувачів F 35

Наприкінці травня 2019 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив про запит, який Варшава направила Вашингтону щодо можливості придбання 32 винищувачів F-35.

Продаж винищувачів схвалили буквально через кілька днів після візиту до Польщі віцепрезидента США Майка Пенса, який прибув для участі в заходах, присвячених річниці початку Другої світової війни. Постачання літаків F-35 розбите на дві партії: перша має надійти до 2024 року, а до 2026 Польща зможе сформувати повноцінну ескадрилью.

На фото: палубний варіант літака F-35.