Фінансова допомога ЄС дозволяє збільшити тренування українських військових

Фінансова допомога ЄС дозволяє збільшити тренування українських військових

Про це повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков на спільній пресконференції з віце-прем’єр-міністром — міністром національної оборони Республіки Польща Маріушем Блащаком.

Він підтвердив, що наразі є можливість збільшити кількість українських солдатів, які проходять підготовку в країнах Євросоюзі.

— У зв'язку з тим, що отримані нові пакети фінансування від Євросоюзу на підтримку України, відповідно збільшилася можливість фінансувати цей процес підготовки, — зазначив Олексій Резніков.

Він підкреслив, що Україні дійсно це потрібно через обмежені можливості готувати українських військових на полігонах України. За словами Олексія Резнікова, це ризиковано.

— Тому ми дякуємо нашим європейським партнерам, що ми можемо робити ці навчання, — зазначив Міністр оборони України.

Також він повідомив, що окрім індивідуальних та групових занять на рівні до батальйону, приймається рішення в майбутньому проводити заняття навіть на бригадному рівні.

— І якраз використовуючи ті самі «леопарди» і «челленджери» для навчання — це буде зразу механізований підрозділ з підготовкою. Це буде спільний проєкт, — сказав Олексій Резніков.

Своєю чергою Маріуш Блащак завірив, що Польща може збільшити кількість навчального контингенту. Він нагадав, що таке тренування в Польщі вже пройшло декілька тисяч українських солдатів.

Міністр національної оборони повідомив, що тренуваннями українців займається 11-та дивізія, яка має в південно-західній частині Польщі полігон для цього.