«Дуже гарна новина»: президент США у твітері привітав звільнення українців

«Дуже гарна новина»: президент США у твітері привітав звільнення українців

Президент Сполучених Штатів Америки привітав обмін утримуваними між Україною і Росією. На фото: група звільнених українців і родичів на летовищі «Бориспіль», 7 вересня 2019 року.

Офіційно повідомляється про «обмін 35 на 35», внаслідок якого до України повернулися політв'язні та полонені моряки. Нагадаємо, що, за даними омбудсмена Людмили Денісової та Служби безпеки України, на території Росії, а також окупованих частинах нашої країни — на Донбасі і в Криму — утримуються ще щонайменше 337 українців.

Як ми повідомляли раніше, світові та європейські лідери схвально сприйняли проведення взаємного звільнення утримуваних осіб. Серед інших, привітали такий крок президент США, МЗС країни та його спеціальний представник у справах України.

Як передає «Радіо Свобода», президент США Дональд Трамп уважає подію «дуже гарною новиною» та «велетенським кроком до миру». «Росія й Україна щойно обміняли велику кількість в'язнів. Дуже гарна новина, ймовірно, перший велетенський крок до миру. Вітання обом країнам!» — написав він у твітері.

Каталізатором мирного процесу на Донбасі вважає обмін спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер. «Дуже радий бачити українських моряків, які повернулися додому, і обмін в'язнями між Україною та Росією. Сподіваюсь, що це стане поштовхом для подальшого обміну в'язнями, поновить припинення вогню і прогрес до повного втілення Мінська», — написав він у твітері.

Привітавши звістку про звільнення в'язнів і активізацію діалогу України з Росією, посольство США в Україні також нагадало, що Росія має припинити свою агресію проти України і звільнити й інших утримуваних за ґратами українців.

«Ми вітаємо звістку про звільнення в'язнів і вітаємо Президента Зеленського та його команду з поверненням цих громадян України додому. Ознаки більш активного діалогу між Росією й Україною обнадіюють нас. Президент Зеленський чітко заявив про свою прихильність досягненню дипломатичного вирішення підбурюваного Росією конфлікту на сході України. Ми закликаємо Росію припинити агресію проти України і звільнити багатьох інших українців, які безпідставно залишаються за ґратами в Росії», — передає заяву посольства США «Радіо Свободи».