Дитинство в ОРДЛО: російські терористи готують малолітніх бойовиків

Дитинство в ОРДЛО: російські терористи готують малолітніх бойовиків

Дітей із Донецької області віком від 5 років піддають ідеологічній обробці для участі в терористичних актах. Генеральна прокуратура України повідомила про підозру двом особам, які сприяли Росії в підготовці дітей до бойових дій, інформує 12 серпня відділ зв'язків із громадськістю та ЗМІ.

Слідчі Генпрокуратури з'ясували, що прихильники терористичних псевдореспублік під наглядом російських кураторів створили клуби й молодіжні рухи: «Спартанці», «Амазонки», «Молода гвардія» та подібні — в яких організували вивчення дітьми та підлітками поводження зі зброєю, боєприпасами і вибухівкою, переконують носити форму військового зразку та виховують ненависть до України і заохочують бажання воювати проти українських Збройних Сил та правоохоронців.

У мережі можна побачити чимало дописів та відео користувачів, які сміються з патріотичного, а насправді — злочинного та тотально мілітаризованого виховання дітей в ОРДЛО. Але все далеко не так смішно, може здаватися. Згідно з висновками прокуратури, до основних завдань таких об'єднань належать вербування та залучення малолітніх і неповнолітніх осіб до участі в протиправній діяльності терористичної діяльності «ДНР» під виглядом військово-патріотичного навчання та виступів на різноманітних військово-спортивних заходах.

Генеральна прокуратура встановила особи керівників цих так званих військово-патріотичних клубів та задокументувала методи, якими користуються «вихователі» щодо дітей, нехтуючи забороною створювати терористичні та воєнізовані формування, порушуючи закони війни та організовуючи вербування дітей у лави бойовиків. Повідомлення про підозру двом особам, що безпосередньо керують діяльністю цих клубів, включає обвинувачення в кількох статтях Кримінального кодексу України – від сприяння тероризму і створення незаконних формувань (НВФ) до порушень міжнародних законів щодо використання дітей у збройних конфліктах.

Уже наявні дані слідства явно вказують на те, що діяльність сучасних «путлерюгендів» відбувається під безпосереднім керівництвом кремлівських ідеологів, які завзято просувають неоімперські доктрини «русского міра» на теренах східних областей України, окупованих російськими загарбниками та їхніми найманцями. На теперішній час досудове розслідування триває, вживаються заходи до розшуку та затримання підозрюваних.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура розпочала кримінальне провадження після публікації «Правозахисники показали, як в ОРДО мілітаризують дітей» на сайті «Української правди» 54 травня 2019 року. Указувалося, що, на думку правозахисників, таким чином НВФ і РФ готують плацдарм для нового етапу гібридної війни проти України.

ВІДЕО? (МОЖНА ЩЕ ВЗЯТИ ВІДЕО ТУТ: https://www.facebook.com/east.hr.group/videos/585654808586420/)

13.08.2019