Росія поверне Польщі гроші, переплачені за газ

Росія поверне Польщі гроші, переплачені за газ

Росія поверне Польщі гроші, переплачені за газ

У 1996 році польська компанія PGNiG уклала угоду до 2022 року, відповідно до якої «Газпром» поставляє близько 10 мільярдів кубометрів газу на рік (мінімум — 8,7 млрд).

2015 рік. Польща ініціювала перегляд ціни на газ.

30 березня 2020 року. Польська нафтогазова компанія PGNiG виграла в арбітражному суді у Стокгольмі справу проти російського газового монополіста ВАТ «Газпром» щодо завищеної ціни на імпортований з Росії газ. Стокгольмський арбітраж наказав з листопада 2014 року «ретроактивно скорегувати формулу розрахунку ціни на поставки газу» Польщі. (Укрінформ)

14 травня 2020 року. Польська компанія PGNiG веде переговори з Газпромом про повернення російською компанією $1,5 млрд компенсації за отриманий з 2014 року газ по завищених цінах у відповідності до рішення Стокгольмського арбітражу від 30 березня цього року. (Укрфінформ)

15 червня 2020 року. Російський «Газпром» поверне польській PGNiG 1,5 млрд доларів переплати за газ відповідно до рішення Стокгольмського арбітражного суду. Відповідно до додаткової угоди, ТОВ «Газпром експорт» погодила термін повернення переплати до 1 липня 2020 року. У майбутньому ціна на газ може бути переглянута на підставі запиту покупця.