«Газпром» шантажує Україну умовами для нового контракту

«Газпром» шантажує Україну умовами для нового контракту

Під час робочої зустрічі глави російського «Газпрома» з уповноваженим німецького уряду з транзиту газу через Україну були висунуті нахабні вимоги до «Нафтагазу» та держави Україна для укладення нового контракту на 2020 рік.

Відповідно до повідомлення на сайті російської компанії, глава правління «Газпрому» Олексій Міллер назвав своєму співрозмовнику Георгу Графу Вальдерзеє щонайменше дві умови нової пакетної угоди щодо транзиту газу через Україну: «обнулення» фінансових і судових претензій та ухвала обсягів прямих закупівель Україною російського газу з 2020 року.

«Урегулювання спорів» означає відмову від претензій і припинення судових розглядів між «Газпромом» і «Нафтогазом» щодо контрактів на поставку і транзит російського газу. Серед іншого тут мова йде також про скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на «Газпром» штрафу за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу України і відновлення порушених майнових прав компанії в країні.

Рішення про готовність України до прямих закупівель російського газу – друга умова – нібито «безпосередньо впливає на пропускну здатність російської газотранспортної системи, яку повинен підтримувати «Газпром» на кордоні з Україною».

Олексій Міллер на цьому не зупинився і вимагає українським законодавством «забезпечити реальну незалежність національного регулятора та створити сертифікованого незалежного газотранспортного оператора». За словами глави «Газпрому», якщо Україна не впорається до початку 2020 року, він «готовий до продовження на перехідний період чинного транзитного контракту з урахуванням актуальних ринкових умов».

06.11.2019