Іноді показані в американському кіно картини здаються надзвичайно далекими від української реальності. Однак Голлівуд стає ближче і рідніше, коли дізнаєшся, як багато наших співвітчизників робить якісне світове кіно.
Мілла Йовович
Мілою по праву може пишатися кожен українець. Дочка знаменитої радянської актриси Галини Логінової переїхала з Києва в США в п'ятирічному віці і змогла побудувати запаморочливу кар'єру в модельному і кінобізнесі. При цьому варто зазначити, що Мілла майже без акценту і з неприхованим задоволенням говорить не тільки російською, а й українською мовою.
Дастін Хоффман
Драматичну історію власної родини Дастін Хоффман дізнався не так давно в ефірі одного з американських телешоу, що займається генеалогічними розслідуваннями. Виявляється, бабуся і дідусь оскароносного актора по батьківській лінії іммігрували з Білої Церкви (Київська область) в Чикаго перед початком сумнозвісних єврейських погромів. Пізніше дід Хоффмана повернувся на батьківщину, щоб відвезти своїх батьків, але по приїзду був розстріляний. Почувши про це, знаменита "людина дощу" розчулилася до сліз.
Стівен Спілберг
Один з найталановитіших постановників свого покоління не тільки з дитинства звик до звуків російської та української мови, а й, за власним зізнанням, любить час від часу скуштувати справжнього українського борщу. Такі екзотичні для американця пристрасті Стівен успадкував від своїх дідів. Обидва предка Спілберга були родом з України. Один народився в Одесі, інший — в невеликому селі поблизу Кам'янця-Подільського.
Віра і Таісса Фарміга
Цим двом сестричкам з Голлівуду любов до всього українського прищеплювалася з дитинства. Батьки дівчат Любов і Михайло були активними представниками української діаспори в Штатах. Дивно, але номінантка на «Оскар» Віра Фарміга до шести років зовсім не говорила англійською, адже в родині чула виключно українську мову. Також обидві актриси виступали в народному українському ансамблі і досі можуть вільно говорити і співати на мові своїх предків.
Девід Духовни
Всі ми знаємо, що серед іноземців нерідкі випадки, коли вони не могли відрізнити російське від українського. Ось і Девід Духовни довгий час помилково вважав себе росіянином. Це при тому, що його батько народився в Києві. Остаточно розібрався в складних географічних хитросплетіннях актор зовсім недавно, коли Україна стала частенько згадуватися в зарубіжних новинах. Про те, що він все-таки українець, Духовни гордо повідомив своїм фолловерам в Твіттері.
Міла Куніс
Голлівудська старлетка і нинішня дружина Ештона Катчера також відмінно говорить російською і українською. Все тому, що вона родом з українських Чернівців. У 1991 році сім'я Міли, отримавши Грін карту, переїхала з України в Лос-Анджелес.
Лів Шрайбер
Ім'я голлівудського актора і партнера відомої актриси Наомі Уоттс насправді є спотвореною транскрипцією імені Лев. Дід Шрайбера по материнській лінії був вихідцем з України. Сам актор прекрасно знає історію свого сімейства і нерідко згадує про українське коріння в інтерв'ю.
Леонардо Ді Капріо
Також довгий час помилково вважав, що його предки родом з Росії, про що неодноразово розповідав. Деякий час по тому новоявлений оскароносець, судячи з усього, глянув на карту світу і виявив, що Одеса знаходиться в Україні. Бабусю Лео звали Олена Смирнова. Вона-то і покинула рідні краї, вийшовши заміж за німця.
Вільям Шатнер
Легендарний капітан Кірк з оригінальної саги «Стар Трек» також неодноразово зізнавався, що в його жилах тече кров багатьох народів, у тому числі і українського. Його дідусь і бабуся були представниками традиційного єврейського сімейства і в важкі для українського єврейства часів вони змушені були тікати з країни в США.
Леонард Німой
Як це не парадоксально, але партнер Шатнера за серіалом, його головний напарник і кращий друг містер Спок, також є вихідцем з України. Батьки покійного Леонарда Німоя були родом з нинішньої території Хмельницької області. Звідти спочатку батько, а потім і мати Леонарда переїхали в Бостон.
Ольга Куриленко
У 2008 році в Україні, мабуть, тільки ледачий не обговорював вихід нової частини бондіани «Квант милосердя». Ще б пак — адже подружкою найзнаменитішого кіношпіона на цей раз стала українська красуня. Ольга Куриленко народилася і провела дитинство в Бердянську. Вже будучи підлітком, вона переїхала в Москву, а потім і до Франції, де працювала за модельними контрактами. Сьогодні на її рахунку десятки голлівудських блокбастерів.
Джек Пеланс
Ім'я цього актора швидше буде відомо представникам старшого покоління глядачів. Пеланс свого часу був одним із найуспішніших зірок американських вестернів. Також актор є неодноразовим номінантом на найпрестижніші кінопремії і лауреатом «Оскара». Від батьків, емігрантів зі Львова та Тернопільській області, зірці дісталася звичне для нас і не дуже гучне для Голлівуду прізвище Палагнюк, пізніше перетворена в Пеланс. Відома історія, коли Пеланс відмовився від почесної нагороди «Російських ночей», привселюдно підкресливши, що він — українець, а не росіянин, а після покинувши вечірку.
Сильвестр Сталлоне
Про італійське походження знаменитого Рембо знають практично всі, а от про його українське коріння мало хто чув. Предки Сталлоне по материнській лінії проживали в Одесі. Про це сама мати Слая дізналася багато років назад від співробітників КДБ.
Лів Тайлер
Дівчина з незвичайною красою свого часу не дарма підкорила Пітера Джексона, який зняв її в ролі ельфійки в знаменитій трилогії «Володар кілець». Можливо, не останню роль у формуванні такої ефектної зовнішності зіграло українське коріння актриси. Про те, що у Лів Тайлер є предки з України, стало відомо з інтерв'ю її знаменитого батька Стівена Тайлера. Під час візиту в Україну рокер зізнався, що його дідусь — українець, і в дитинстві одним з його улюблених страв був український борщ.
Кетрін Віннік
Широкій публіці ім'я актриси Кетрін Віннік стало відомо відносно недавно, після виходу на екрани телесеріалу «Вікінги». До восьми років Катерина Винницька (справжнє ім'я актриси), яка виросла в сім'ї представників української діаспори в Канаді, говорила виключно рідною, українською мовою. Кар'єра дівчини пішла в гору і нам залишається тільки порадіти за нашу співвітчизницю.
05.09.2016