Іноземні посли висловилися про розведення військ та подальші дії

Іноземні посли висловилися про розведення військ та подальші дії

Помічник Президента України Андрій Єрмак відвідав позиції українських військ у районі населеного пункту Богданівка (Петрівське) Донецької області, де має відбутися черговий етап розведення сил і засобів. Як повідомляла АрміяInform, Андрій Єрмак під час брифінгу заявив, що посли Німеччини, Франції, Сполучених Штатів і Великої Британії, яких він супроводжував у цій поїздці, «особисто побачили, як Україна виконує свої домовленості».

За повідомленням пресслужби Президента України, Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Руслан Хомчак поінформував представників ЗМІ, що на ділянці розведення сил і засобів у районі Петрівського (Богданівка) вже тиждень немає обстрілів.

У своїх виступах на брифінгу іноземні посли відзначили зусилля української влади в напрямі розведення на Донбасі, а також висловили вдячність за можливість особисто почути думки місцевих мешканців щодо цього процесу.

— Ми всі дуже сподіваємося, що завтра і в Петрівському буде розведення, – повідомила Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що українська сторона виконала свою частину домовленостей, необхідних для проведення саміту у Нормандському форматі на найвищому рівні.

— Це розведення – частина підготовки до цієї зустрічі, – пояснив він, а отже, немає жодних перешкод для проведення цього саміту.

Вільям Тейлор також наголосив на важливості того, щоб після відведення українських військ на цю територію зайшли українська поліція та Національна гвардія, щоб гарантувати безпеку.

Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен заявив, що Президент Французької Республіки Еммануель Макрон робить усе можливе, щоб саміт у Нормандському форматі відбувся якомога швидше.

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс зі свого боку зазначила, що британський уряд разом з іншими країнами надавав багато підтримки Україні під час конфлікту на сході.

— Ми продовжимо надавати підтримку українському уряду та населенню України. Було дуже важливо бути сьогодні тут, щоб зрозуміти, скільки ще цієї допомоги потрібно надати, – сказала вона.