10 основних помилок користувачів-початківців в Інтернеті

10 основних помилок користувачів початківців в Інтернеті

Як людина, яка вперше потрапила в Інтернет ще в далекому 1995 році, вирішив написати повідомлення для тих, хто тут опинився не так давно.

НТП (науково-технічний прогрес, хто не в курсі або ж забувся) разом із НТР (науково-технічною революцією) розширюють з кожним роком не по днях, а по годинах число мимовільних користувачів Інтернету. На щастя, більшість з них відразу осідаєть на «однокласниках» і «мейл.ру» (з його численними сервісами).

Але трапляються і такі, хто в прагненні до пізнання світу в усій його красі йдуть далі. Це повідомлення саме для них. Звичайно, ймовірність того, що вони його прочитають (особливо, в той момент, коли воно їм буде особливо корисно), незначуще мала. Але сідаючи писати це повідомлення, не ставив перед собою мету цього домогтися.

10 основних помилок користувачів початківців в Інтернеті

Перераховуватиму помилки в тому порядку, в якому початківці-користувачі їх здійснюватимуть.

Помилка №1. Не все, що пишуть в Інтернеті, — правда.

Дійсно, як писав свого часу В.І. Ленін: «Мене вражає, як люди вірять усьому, що написано в інтернеті!» (ПЗТ, т. 36).

Шкода! Не всі дивилися серіал про доктора Хауса. І ще не в курсі, що «всі брешуть». Початківці в користуванні Інтернетом намагаються «осягнути неосяжне». Точніше, «зрозуміти те, що не розуміється»: з'ясувати для себе, чому та чи інша людина пише дивні речі в Інтернеті. «Навіщо вони пишуть нісенітницю? Навіщо вони нахабно брешуть? Навіщо вони спотворюють факти?» — цими й багатьма іншими подібними питаннями мучать вони себе. І намагаються зрозуміти те, що зрозуміти неможливо. Дуже і дуже даремно.

10 основних помилок користувачів початківців в Інтернеті

Помилка №2. Не завжди варто спростовувати щось.

Для багатьох людей усвідомлення власної правоти — це часом єдине, що є у людини в житті. Залиште! В Інтернеті правда чи істина нікому не цікаві. Чесне слово! Прочитали нісенітницю? Не поспішайте писати спростування! Знизуйте плечима і згортайте сторінку. Все! Якщо нісенітницю не видно, значить, її й немає. Бережіть свій час і свої нерви.

Помилка №3. Не всі опоненти варті вашої уваги.

Якщо ви раптом самі почали писати щось і десь, то вам треба запам'ятати, що далеко не всі люди гідні того, щоб ви відповідали на їхні аргументи. Чому? А ось бо! Невже ви думаєте, що, описуючи цю помилку, я сам же її вчиню?

10 основних помилок користувачів початківців в Інтернеті

Помилка №4. Не всі теми варто обговорювати в Інтернеті.

Багато хто думає, що в Інтернеті його оточуватимуть компетентні, ерудовані та просто мудрі люди. Крім того, всі вони досить урівноважені й володіють безмежним почуттям гумору. Шкода! Це не так. У реальності 99% всіх користувачів Інтернету, яких ви зустрінете, це — тупі вилупки, що мають безліч психічних проблем і не мають жодної компетенції в жодних питаннях. Тому ніколи не намагайтеся дізнатися щось з професійної теми. Тому що відповіді професіоналів ви проґавите в хорі войовничого невігластва, що пролунає вам у відповідь. Хочете отримати реально професійну думку? Зверніться до професіоналів! Іноді їх навіть можна знайти і в Інтернеті (якщо місця знати). Наприклад, автор цього тексту — професіонал з еквайринґу. Якщо ви знаєте, що це таке, можете щось запитати на цю тему.

10 основних помилок користувачів початківців в Інтернеті

Помилка №4. Не варто кидатися на допомогу за першим покликом.

Розумію, що багато-хто відчуває непереборну потребу допомагати людям (часом навіть малознайомим або абсолютно незнайомим). Це дуже похвальна риса. До тих пір, поки ви маєте навколо себе кінцеву кількість людей, яким украй потрібна ваша допомога. Але в Інтернеті це число прагне до нескінченно великих чисел. І вам просто не вистачить ані сил, ані грошей, ані часу на це. Тому треба відразу виробити для себе щось типу «регламенту допомоги», наприклад: «я можу допомогти малознайомій людині, якщо це не займе у мене більше 5 хвилин». Якщо ви не послухаєте мене, то ви ризикуєте або втратити віру в людство, або померти від виснаження. Тому що в Інтернеті завжди знайдеться людина, якій потрібна ваша допомога. Причому ось прямо зараз. І, повірте мені, часом допомогти грошима набагато простіше.

10 основних помилок користувачів початківців в Інтернеті

Помилка №5. Не варто вступати до будь-яких об'єднань чи спільнот.

Людині, яка зареєструвалася десь для спілкування (як вона думає), відразу починають пропонувати вступати до різних спільнот, груп, пабліків тощо. Користувач через наївність уважає, що йому це дійсно потрібно. Й охоче відповідає на ці пропозиції згодою. Через деякий час він розуміє, що переважна більшість цих груп, пабліків і співтовариств — це абсолютно безглуздо витрачений час. Отже обачніше ставтеся до того місця, куди вас кличуть. Спочатку подивіться, що саме там публікується. І тільки потім вже вступайте.

Помилка №6. Не варто боятися розривати віртуальні зв'язки.

Дуже багатьох обтяжує «вантаж віртуальних зав'язків». Тобто, людина боїться образити своїми діями людей, яких вона ніколи не бачила (і в більшості випадків ніколи й не побачить). Тому те́рпить в найближчому оточенні чужих їй людей з незрозумілих часто для нєї самої причин.

10 основних помилок користувачів початківців в Інтернеті

Помилка №7. Користуйтеся пошуком!

Вам рано чи пізно, так чи інакше, там або тут скажуть це. Так, «користуйтеся пошуком». Не варто чекати, щоб вам про це сказали. Нехай це для вас стане «правилом інтернет-гречності». Найбільш пріоритетним і найбільш виконуваним правилом.

Помилка №8. Не ображайтеся на ідіотів.

Аксіома: всі люди в Інтернеті — ідіоти, поки не доведено протилежне.

Тому не треба ображатися на будь-кого з них. Причому «ідіот» — це «середня температура по лікарні». У реальності їхній рівень може бути від «клінічний дебіл» до «просто дурень». Це вже як пощастить. Не варто ані дивуватися, ані ображатися на них. Ось наведу простий приклад.

Шановний читачу цих рядків! З погляду автора цих рядків, ви — ідіот. Образилися? Ну, і хто ви після цього? Нехай вас заспокоїть те, що автор цих рядків — теж ідіот (з погляду читача). Словом, тільки-но ви почали користуватися Інтернетом, ви стали ідіотом з погляду інших користувачів. Не повірите, але це — так.

10 основних помилок користувачів початківців в Інтернеті

Помилка №9. Не поспішайте.

Шановні користувачі Інтернету! Не поспішайте. Заощаджуйте сили! Запевняю вас, ваші аргументи або питання автору в 90% випадках поставить хтось інший. Зазвичай більш швидкий і (або) менш ледачий користувач. Ви ж повинні спокійно обдумати свою відповідь або коментар. І тільки потім його писати. І якщо вже раптом вступили в обговорення, намагайтеся вести його, так само не поспішаючи і зважуючи кожне слово.

Якщо ж ви збираєтеся писати повідомлення самі, перед публікацією постарайтеся перевірити його якомога ретельніше. Інакше знайдеться хтось не ледачий з великим запасом вільного часу і неорганізованим дозвіллям, такий, що ніколи не чув ані про «Помилку №1», ані про «Помилку №2» (див. вище). І знайде всі ті місця, де ви свідомо чи мимоволі не мали рацію. Запевняю вас, вам це не сподобається.

Помилка №10. Не варто читати повідомлення про помилки користувачів-початківців.

Сподіваюся, цей пункт більш ніж очевидний. Чи не так?

Автор: Ростислав Воркуль (Херсон-Москва)