Інженерна рада Інтернету (IETF) потролила заборону сайтів державними органами

Інженерна рада Інтернету (IETF) потролила заборону сайтів державними органами

До базового протоколу HTTP, крім коду 403 (доступ заборонено), додали код помилки 451. Ця відповідь сторінки означає, що вона заблокована рішенням органів влади.

Неважко помітити, що 451 (заблоковано через правові обставини) — це посилання на роман Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом».

Хто не пам’ятає, в цьому романі-антиутопії Бредбері розповідає про майбутнє, в якому спалюють книги, а їхнє зберігання вважається злочином. 451 градус за Фаренгейтом (232,8 за Цельсієм) — це температура займання паперу.

Упровадження нового коду має ще один сенс: тепер можна відстежити поширення цензури в мережі інтернет з боку державної влади.

(До речі, вчора виповнилося 25 років першому в світі сайту. Він і досі працює — див. нижче.)

На фото вгорі: спецпідрозділ «пожежників», кадр із фільму за романом Бредбері

Інженерна рада Інтернету (IETF) потролила заборону сайтів державними органами

20 грудня 1990 року був запущений перший інтернет-сайт – йому виповнилося 25 років! На фото: Тім Бернерс-Лі

Спочатку був відкритий лише для співробітників ЦЕРН та закритий для широкого загалу. ЦЕРН (скор. від Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) – Європейська рада ядерних досліджень, найбільша організація що вивчає фізику елементарних частинок.

Ресурс призначався для пояснення розробленого вченим Тімом Бернерс-Лі гіпертекстового проекту World Wide Web (WWW), який дозволяв обмінюватися інформацією з колегами, використовуючи механізм гіперпосилань в документах.

«Засновник Інтернету» Бернерс-Лі представив проект WWW на розгляд Керівництво 12 листопада 1990 року. Крім створення концепції WWW, учений брав участь у винаході ідентифікаторів URL, протоколу HTTP і мови HTML, які є основою сучасної Всесвітньої павутини. Зараз його мета - зробити інтернет вільним від цензури (див. вище).

ЦЕРН (французьке Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire — Європейська рада з ядерних досліджень) — найбільша в світі організація, що займається дослідженнями в галузі фізики елементарних частинок. Вона була заснована в 1954 році 12 країнами-учасниками. В даний час в ЦЕРНі працюють близько трьох тисяч постійних співробітників, включаючи фізиків з різних країн світу.