До базового протоколу HTTP, крім коду 403 (доступ заборонено), додали код помилки 451. Ця відповідь сторінки означає, що вона заблокована рішенням органів влади.
Неважко помітити, що 451 (заблоковано через правові обставини) — це посилання на роман Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом».
Хто не пам’ятає, в цьому романі-антиутопії Бредбері розповідає про майбутнє, в якому спалюють книги, а їхнє зберігання вважається злочином. 451 градус за Фаренгейтом (232,8 за Цельсієм) — це температура займання паперу.
Упровадження нового коду має ще один сенс: тепер можна відстежити поширення цензури в мережі інтернет з боку державної влади.
(До речі, вчора виповнилося 25 років першому в світі сайту. Він і досі працює — див. нижче.)
На фото вгорі: спецпідрозділ «пожежників», кадр із фільму за романом Бредбері
20 грудня 1990 року був запущений перший інтернет-сайт – йому виповнилося 25 років! На фото: Тім Бернерс-Лі
Спочатку був відкритий лише для співробітників ЦЕРН та закритий для широкого загалу. ЦЕРН (скор. від Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) – Європейська рада ядерних досліджень, найбільша організація що вивчає фізику елементарних частинок.
Ресурс призначався для пояснення розробленого вченим Тімом Бернерс-Лі гіпертекстового проекту World Wide Web (WWW), який дозволяв обмінюватися інформацією з колегами, використовуючи механізм гіперпосилань в документах.
«Засновник Інтернету» Бернерс-Лі представив проект WWW на розгляд Керівництво 12 листопада 1990 року. Крім створення концепції WWW, учений брав участь у винаході ідентифікаторів URL, протоколу HTTP і мови HTML, які є основою сучасної Всесвітньої павутини. Зараз його мета - зробити інтернет вільним від цензури (див. вище).
ЦЕРН (французьке Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire — Європейська рада з ядерних досліджень) — найбільша в світі організація, що займається дослідженнями в галузі фізики елементарних частинок. Вона була заснована в 1954 році 12 країнами-учасниками. В даний час в ЦЕРНі працюють близько трьох тисяч постійних співробітників, включаючи фізиків з різних країн світу.