Ізраїльський прем’єр попередив про майбутню війну з Палестиною

Ізраїльський прем’єр попередив про майбутню війну з Палестиною

Прем'єр-міністр Ізраїлю, який перебуває з візитом у Росії, попередив про початок війни з сектором Гази. Беньямін Нетаньягу, слова якого наводить видання The Times of Israel, заявив, що єврейська держава «буде змушена найближчим часом почати» бойові дії проти Палестини.

Напередодні, 10 вересня, стало відомо, в програмі партії Беньяміна Нетаньягу з'явився пункт про поширення суверенітету Ізраїлю на всі поселення на Західному березі річки Йордан.

За словами глави ізраїльського уряду, єдиним варіантом боротьби з терористами може виявитися повалення режиму ХАМАС, який не запобігає нападу на ізраїльську територію: «Напевно, у нас просто не буде вибору, окрім як розпочати операцію, війну з терористичними силами в Газі», — пояснив Нетаньягу. Прем'єр-міністр уважає, що рух ХАМАС захопило владу в регіоні, проте не керує дрібними угрупованнями, які постійно запускають ракети в бік Ізраїлю.

Разом із тим, Нетаньягу зазначив, що «війна — останній засіб вирішення проблем», тому їй можуть передувати й «інші воєнні дії». »Я не піддаю небезпеки наших солдатів і цивільних осіб заради оплесків», — підкреслив він.

Нагадаємо, що ізраїльтяни заселили берез ріки Йордан у 1967 році, після Шестиденної війни. Більшість країн світу вважає ці території окупованими, Ізраїль називає їх «спірними» — відтак у секторі Гази та навколо точиться збройний конфлікт. Наразі між ХАМАС та Ізраїлем установлене чергове перемир'я, яке почалося в травні 2018 року після взаємних масованих обстрілів. Перемир'я постійно порушується: палестинці час від часу обстрілюють територію Ізраїлю, Ізраїль — завдає авіаційних ударів.