7 ознак «каламутної» вакансії

7 ознак «каламутної» вакансії

1. Велика компанія приховує свою назву

В описі вакансії є фрази «велика міжнародна компанія» або «компанія співпрацює з великими міжнародними компаніями», але про яку компанію йде — не розібрати. Це перша ознака того, що назва компанії може відлякати здобувачів.

2. Незрозумілий рід діяльності компанії

Коли рід діяльності звучить розмазано, без зазначення конкретної сфери діяльності, наприклад, «молода компанія, що динамічно розвивається» — таке формулювання насторожує. Якщо при цьому ще й опис вакансії короткий до непристойності — потрібно бути напоготові.

3. Компанія приховує свої контакти

Тобто не вказує жодних даних, за якими можна було знайти про неї хоч якусь інформацію в інтернеті або у знайомих — сайт, адреса. Якщо роботодавець приховує ці дані навіть після того, як ви їх запросили, значить, або у компанії немає сайту / офісу, або є таємниця.

4. Потрібно заплатити за працевлаштування або співбесіду

Брати гроші за працевлаштування теоретично можуть тільки кадрові агентства. В інших випадках не рекомендуємо платити роботодавцеві. До слова, такі вимоги можна зустріти у вакансіях за кордоном.

5. Просять передзвонити на платні номери

Затяті шахраї, які, незважаючи на постійне блокування, все одно намагаються розмістити свої «пропозиції». Якщо вам прийшло повідомлення з проханням передзвонити на телефони з кодом 070 або 090 — не дзвоніть, а повідомляйте адміністрації сайту з пошуку роботи про таких роботодавців.

6. Розмиті обов'язки і навички

Насторожувати можуть:

  • розмиті вимоги у вакансії без специфіки: активність, почуття гумору, вміння підтримати розмову, бажання працювати.
  • розмитий опис обов'язків — виконання доручень, робота в офісі, з документами, з людьми.
  • гнучкий графік, зарплата вище середньої на ринку, бонус — подорожі за кордон.

7. Оголошення в несподіваному місці

Якщо ви знаходите оголошення схожого змісту на стовпах, парканах, зупинках — перед вами навряд чи серйозний роботодавець.

За матеріалами work.ua