Казахська стане мовою міжнаціонального спілкування

Казахська стане мовою міжнаціонального спілкування

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив про майбутнє посилення ролі казахської мови. Деякі тези Токаєва, озвучені під час виступу з Посланням народу Казахстану, наводить видання Tengrinews.kz.

«Роль казахської мови як державної мови посилиться. Прийде час, щоби вона стала мовою міжнаціонального спілкування», — заявив президент Казахстану.

Токаєв також додав, що «для досягнення такого статусу» потрібно «спільно працювати без непотрібних розмов», і нагадав, що «мова – це інструмент великої політики».

Казахстан і російська мова

Минулого місяця заступник голови МЗС Казахстану Роман Василенко заявляв, що російська мова використовується і продовжить використовуватися на рівних із казахською. «Російська мова має офіційний статус, це закріплено в нашій конституції», — сказав дипломат.

Казахська стане мовою міжнаціонального спілкування

Назарбаєв, казахська мова і латиниця

Нагадаємо, що у 2016 році колишній президент країни Нурсултан Назарабаєв зажадав показово звільняти чиновників, які відмовляються говорити з людьми російською. Проте в лютому 2018-го він же заявив, що органи влади — парламент і уряд — повинні перейти у своїй роботі на казахську мову. Також Назарбаєв у квітні 2017 року доручив уряду скласти графік переходу казахського алфавіту на латиницю.

«До кінця 2017 після консультацій з науковцями та представниками громадськості повинен бути розроблений єдиний стандарт нового алфавіту і графіки на латиниці. З 2018 роки треба готувати фахівців для навчання і випускати підручники для середньої школи. У найближчі два роки треба провести всі організаційні і методичні роботи», — зазначав Назарбаєв.

Експрезидент установив, що повністю відмовитися від кирилиці Казахстан повинен до 2025 року. За його словами, новий алфавіт дозволить ефективніше модернізувати суспільство, полегшить комунікацію із зовнішнім світом, допоможе дітям швидше вчити англійську мову.

02.09.2019