Казахських чиновників показово звільнятимуть за «ігнор» російської мови

Казахських чиновників показово звільнятимуть за «ігнор» російської мови

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив звільняти працівників, які навмисно відповідають російськомовним казахською, повідомляє 16.02.2016 сайт total.kz (який, до речі, не має казахської версії).

Глава держави в черговий раз нагадав казахам, що їхня країна багатонаціональна і багатомовна. Про це він повідомив у ході інспекції об'єктів Універсіади в Алмати.

урсултан Назарбаєв: «Ми, як вам відомо, визначили в навчанні тримовність, і з цього не треба сходити. Міністру культури хочу сказати, що є закон, але деякі чиновники хочуть забігти наперед і змусити всіх говорити казахською. Але ми багатонаціональна країна, і ми прийняли цей факт», — повідомив Нурсултан Назарбаєв.

Казахських чиновників показово звільнятимуть за «ігнор» російської мови

Далі — дивне: розвиваючи питання, президент Казахстану негативно висловився про поліглотів та закликав вивчати… корейську мову.

«Не розумію, навіщо вчити ще дві мови? Якщо ти знаєш свою рідну і англійську, треба вчити корейську мову. У них, у Кореї, вміють працювати, в них культура…» — розмірковував Назарбаєв під час обговорення майбутнього вищої освіти в країні. Як бачимо, серед перерахованих мов російської немає, якщо він не вважає рідною саме її. Або знаходився від традиційними для Казахстану речовинами.

На світлині: президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вітає президента Росії Володимира Путіна, Шанхай, Китай, 20 травня 2014 р. / Reuters