Кінетичний перехоплювач від Boeing не влаштував міноборони США

Кінетичний перехоплювач від Boeing не влаштував міноборони США

Фото: U.S. Missile Defense Agency

Подробиці розірвання мільярдного контракту не розкриваються через секретність.

Міноборони (МО) США прийняло рішення про розрив контракту з корпорацією Boeing. Як пише видання Defense News, за словами представника Агентства з протиракетної оборони Пентагона Марка Райта, виробник літаків не зумів забезпечити виконання технічних вимог до кінетичного перехоплювача Redesigned Kill Vehicle, який мав би знищувати боєголовки міжконтинентальних балістичних ракет (МБР).

Два роки тому компанія найняла субпідрядника Raytheon, який розробляв перехоплювач, що мав знищувати МКР за межами атмосфери на середній ділянці траєкторії їхнього польоту. Відповідно до контракту з міністерством оборони, планувалося новою розробкою замінити щонайменше 64 одиниці перехоплювачів EKV, які перебувають на озброєні американської армії та ВМС.

EKV здатні уражати МКР простим зіткненням з ракетами на високій швидкості. Міноборони США розраховувало, що модернізована версія — RKV — усуне проблеми, виявлені в ході тестування свого попередника. Тепер, після рішення про припинення контракту, військове відомство оголосило про новий конкурс на розробку перехоплювачів наступного покоління. Відповідно, робить висновок Defense News, МО США не планує модернізацію наявних типів протиракетного озброєння, обравши шлях розробки абсолютно нового виробу для захисту від можливих ракетних атак з боку Ірану і Північної Кореї.

22.08.2019