Командир терористів зізнався в обстрілі Ясинуватої реактивними снарядами

Командир терористів зізнався в обстрілі Ясинуватої реактивними снарядами

Ходаковський зізнався в обстрілі Ясинуватої: «Довелося бомбити власне місто реактивними снарядами»

Один із ватажків терористів на території Донецької області зізнався, що в 2014 році віддавав наказ обстрілювати Ясинувату реактивними снарядами. За словами Олександр Ходаковський, на такий крок він пішов, щоб змусити ЗСУ залишити місто, повідомляє видання «Восточний варіант».

Раніше представники «донецького» угрупування російських бойовіків заперечували, що завдають артилерійських ударів по містах і житлових кварталах і звинувачували в таких обстрілів виключно українську сторону.

Командир терористів зізнався в обстрілі Ясинуватої реактивними снарядами

«Нещодавно ми відзначили день визволення Ясинуватої, — пише тепер «польовий командир» терористів на своїй сторінці у фесбуку. — Мій розрахунок на те, що якщо я завдам артилерійського удару по місцях скупчення противника, що вже укріплювався в місті, після чого висуну штурмову групу — противник не зможе виявити істотного опору, — виправдався. Вперше з початку цієї війни мені довелося приймати важке рішення бомбити власне місто реактивними снарядами, але Бог милостивий — ніхто з цивільних не постраждав, і навіть руйнування були мінімальними».

Як бачимо, за словами Ходаковського, ніхто з цивільних від його обстрілів не постраждав, проте це не так — у серпні 2014 року в Ясинуватій через обстріли регулярно гинуло цивільне населення. При цьому імена не всіх загиблих удалося встановити, адже в місті фактично відбувалася гуманітарна катастрофа, не було електрики, інтернету і мобільного зв'язку.

28.08.2019