Росія відкрила понад 300 кримінальних справ проти українських військових

Росія відкрила понад 300 кримінальних справ проти українських військових

Євгеній Єнін. Фото: DashaHor / wikimedia.org

Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін повідомив, що Росія та її проксі на непідконтрольних українському уряду територіях масово фальсифікують кримінальні провадження проти наших військовослужбовців та вищого військово-політичного керівництва України.

Коментуючи справи, які розслідує Слідчий комітет РФ щодо понад 300 українських військових, пан Єнін наголосив: «Ми неодноразово стикалися зі спробами затримань, затриманнями наших учасників АТО, добровольців на території іноземних держав, зловживаннями можливостями Інтерполу».

Водночас, за словами замміністра, українська влада застосовує досить успішну тактику. «У переважній більшості випадків нам вдалося домогтися як звільнення наших співгромадян, так і повернення їх на Батьківщину, згадайте хоча б випадок із сержантом Марківим», — заявив заступник глави МЗС.

На запитання про нові звинувачення, висунуті в Росії проти сержанта Національної гвардії Віталія Марківа, Єнін нагадав загальновідомі правові принципи, які передбачають неможливість притягнення до відповідальності двічі за одну і ту саму подію або злочин. 23 грудня 2020 року російське слідство висунуло обвинувачення у вбивстві військовослужбовцю Національної гвардії України Віталію Марківу за тим самим інцидентом, за яким його виправдав італійський суд.

«Маючи виправдальний вирок апеляційного суду в Італії, абсолютно надуманими здаються звинувачення, висунуті російською стороною», — заявив він. Заступник міністра закордонних справ також розповів, що вжито низки дій, які забезпечать максимальну свободу пересування Марківа.

За словами посадовця, в аналогічних випадках відомство неодноразово вдавалося до інформування Комісії з контролю за файлами Інтерполу, і в переважній більшості випадків він досить швидко та об'єктивно урегульовував ситуацію, блокував «червоні картки», які виставлялися російською стороною, і люди відновлювали свободу свого переміщення.