Кримське судилище для бійця українського добровольчого батальйону

Кримське судилище для бійця українського добровольчого батальйону

Якщо він дійсно був бійцем…

В окупованому Криму засудили кримського татарина Ділявера Гафарова до десяти років в'язниці за звинуваченням в участі в добровольчому батальйоні в Україні. За версією слідства, в 2016—2018 роках житель села Жемчужина Криму брав участь у Кримськотатарському добровольчому батальйоні.

Про це судилище повідомляє УНІАН з посиланням на інформацію від журналіста «Радіо Свобода» Антона Наумлюка, який на своїй сторінці у фейсбуку написав: «Суддя Кіровського районного суду Криму Ігор Дегтярьов виніс вирок Діляверу Гафарову, обвинуваченого в участі в незаконному збройному формуванні в частині 2 статті 208 КК РФ, і призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі».

Гафарова затримали в Криму 30 жовтня 2018 року. Крім участі у кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебиджихана (зараз громадське об'єднання «Аскер») Гафарова звинувачували в участі в економічній блокаді Криму. Звинувачення просило для Гафарова 12 років позбавлення волі.

Ділявер Гафаров свою провину не заперечував і розповів, що організатор загону і власник телеканалу ATR (де Гафаров працював перукарем) Ленур Іслямов пропонував йому увійти в загін, але він відмовився, а пізніше звільнився з телеканалу, недовго попрацював у Києві і повернувся до Криму.

29.08.2019