Лідер партії «Голос» проти виконання Мінських угод

Лідер партії «Голос» проти виконання Мінських угод

На думку лідера парламентської партії «Голос» Святослава Вакарчука, є три варіанти повернення Україною окупованих територій: військовий шлях, реалізація Мінських домовленостей і заморожування конфлікту.

Як розповів Вакарчук в етері ток-шоу «Свобода слова», перший шлях наразі неможливий, а другий — неприйнятний. Найбільш реалістичним варіантом, за словами народного депутата, є третій шлях деокупації Криму та східних областей України.

— Сьогодні є три варіанти для України: варіант перший — почати військову операцію, дійти до кордону і переможно завершити війну. — заявив Вакарчук під час ток-шоу. — Мало хто вірить, що це можливо. Цей варіант на сьогоднішній день, я підкреслюю на сьогоднішній день, є неможливим. Хоча українська армія і Генштаб повинні бути готові до такого сценарію.

Другим варіантом лідер партії «Голос» назвав виконання Мінських угод, які він вважає нав'язаними Росією і не розуміє чому українська влада використовує його для завершення війни на Донбасі.

— У Мінських угодах записано, що ви, шановні українці, повинні інкорпорувати той Донбас в тому стані, в якому він є, змусити себе провести там неконтрольовані вибори і фактично впустити цю територію, яку ми п'ять років не контролювали ні політично, ні економічно, ні юридично в Україні, — сказав Святослав Вакарчук під час прямого етеру на ICTV.

За його словами, в чинній економічній і політичній ситуації такі дії можуть призвести до катастрофічних наслідків, серед яких втрати незалежності і суверенітету.

Третім варіантом Вакарчук пропонує не поспішати і посилювати українську армію, посилювати українську економіку, «нарощувати м'язи» і приготуватися в будь-який момент дипломатично або іншим шляхом повернути анексовані території.

— Я підкреслюю: всі наші анексовані території, включно з Кримом, тому що в Мінську мови про Крим не йде взагалі, — стверджує Вакарчук.

Він називає перший варіант нереалістичним, другий таким, який призведе до втрати незалежності, а третій шлях лідер «Голосу» називає болючим, не прийнятним для всіх, однак найбільш реалістичним.