Список українців, які утримуються в ОРДЛО, лише збільшується

Список українців, які утримуються в ОРДЛО, лише збільшується

Людмила Денісова: «За час перемир'я полонених в ОРДЛО побільшало на 70 осіб»

На окупованих територіях утримують понад 300 людей. За словами Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісовою, за період перемир'я на Донбасі список українських полонених збільшився на 70 людей.

В інтерв’ю телеканалу «Дом» омбудсмен розповіла, що на окупованому Донбасі незаконно «засуджені» і утримуються у місцях несвободи 301 громадянин України. «Це люди, яких удалося встановити, — сказала Денісова. — Але про багатьох інформація невідома».

За даними Уповноваженої з прав людини, 258 громадян уважаються зниклими безвісти «на тій території». «Не виключено, що частина людей також утримуються у в'язницях, колоніях, СІЗО, «на підвалах»», — сказала Людмила Денісова.

Серед утримуваних українців — захоплені військовослужбовці, «засуджені за шпигунство» тощо.

«За цей період перемир'я список громадян України, які потрапили до в'язниць, збільшився на 70 осіб. І процес триває, їх уже 301 особа. Щодня ми бачимо, що щось трапляється. Кого взяли, потім випустили, потім знову взяли», — додала Денисова.

Нагадаємо, 13 листопада омбудсмен Людмила Денісова повідомила про вбивство бойовиками «ДНР» трьох українців, які утримувалися в так званій «виправній колонії». Вона закликала негайно відновити обмін затриманими, оскільки під загрозою перебувають життя сотень громадян України.