Правила маркетолога для швидкого зростання бізнесу

Правила маркетолога для швидкого зростання бізнесу

21 правило для швидкого зростання бізнесу

«Виховуй у собі воїна» — черговий набір парадоксальних порад від відомого маркетолога Дена Вальдшмідта.

1. Менше думайте про автоматизацію, а більше про співпереживання. Замість використання показників контакту з потенційними клієнтами для підвищення залученості розробіть систему навчання, яка допомагає вирішувати очікувані проблеми для ветеранів галузі.

2. Інвестуйте в інструменти, які допомагають вам працювати старанніше. Не шукайте способи працювати розумніше і легше — зосередьтеся на масштабування і результативності в масштабах всього підприємства (інструменти на зразок Slack, Todoist, Contactually, Feedly, Mention і т.д.).

3. Допомагайте людям стати здоровішими, а не продавайте їм щось. Витратьте значних зусиль на те, щоб проявити абсолютну відвертість, інтелектуальну чесність, і вирішуйте складні проблеми, яких цураються ваші конкуренти. Войовничо добиратися до суті проблеми.

4. Використовуйте свою людяність як перевага. Говоріть, пишіть, виступайте в соцмережах як людина, а не як робот. Навчіть всіх співробітників вибачатися швидко і ретельно. Чиніть правильно, навіть якщо здається, що в короткостроковій перспективі ви щось програєте.

5. Навіюйте людям почуття, що вони класні. Будьте незабутні. Це підпорядковує собі всі інші емоції. Знайдіть спосіб дивувати людей, навіть якщо вам від цього некомфортно. У підсумку ви збудуєте глибші відносини — і коли ви в чомусь проколете, люди все одно розглянуть ваші найкращі наміри.

6. Виховуйте воїнів. В першу чергу захищайте свій замок. У будь-якій галузі і в будь-якому бізнесі правильна культура важливіше правильної підготовки продавців. Наймайте людей, які готові зробити все, що буде потрібно, для грандіозного успіху. Етика важливіше результатів.

7. Наймання, засноване на досвіді — шлях до поразки. Кличте в свою команду людей, у яких блискуче майбутнє, а не велике минуле. Наймайте тих, хто трудиться старанно і креативно, а не тих, у кого є досвід у вашій галузі.

8. Відмовтеся від нарад, звітів та оновлень. Ваші найкращі люди відгукуються на чесність і сувору відвертість. А посередні працівники використовують щотижневі наради і квартальні звіти, щоб виправдати свої слабкі досягнення. Це потрібно міняти.

9. Робіть те, що говорите. Говоріть те, що робите. Немає ніякої причини не слідувати взятим на себе зобов'язанням — і це найважливіша причина провалу безлічі організацій. Чесність. Ясність. І сталість.

10. Зосередьтеся на цільових клієнтів, а не на прибутковості. Ви не зможете підняти свій прибуток, якщо ви не знаєте, де шукати нових потенційних клієнтів. Іноді позитивного грошового потоку досить, щоб збагнути, як і далі рухатися в правильному напрямку.

11. Грайте в довгу. Приймайте принципові рішення. Успіх — не завершення кварталу, не угода, не клієнт мрії. Успіх — це коли ви робите правильну справу правильним чином, поки не отримаєте бажані результати.

12. Оточуйте увагою реальних, а не потенційних клієнтів. Проводьте менше часу з другими і більше з тими, хто вже веде з вами справи. Давайте більше, ніж обіцяли, вже після закриття угоди.

13. Місія важливіше плану продажів в будь-який час тижні. Дайте людям привід мріяти, а не позначку в CRM-системі, якої потрібно досягти.

14. Велика місія важливіше блискучого процесу. Досить кричати про те, який чудовий у вас процес продажів — краще створіть надихаючу середу, де ваша команда готова докладати додаткових зусиль, щоб домогтися результату (і без зайвого підбадьорювання).

15. «Старі добрі часи» були жахливі. Створіть культуру, де люди говорять про майбутнє, а не про те, який жирний куш вони зірвали колись.

16. Давайте людям щось набагато цінніше, ніж ті гроші, що вони платять. Приносьте їм цінність дійсно чарівним чином. Дійте продумано і цілеспрямовано, щоб у людей виникало відчуття, що їх люблять і цінують.

17. Чи не увилюйте від психотерапевта. Внутрішня уявна битва за успішний продаж — найважливіший виклик, з яким ви зіштовхнетеся. На регулярній основі приділяйте час роботи з коучем, ментором або психотерапевтом, щоб ваша голова залишалася в грі. Поразка починається в той момент, коли ви починаєте про нього думати.

18. Хвилюйтеся тільки про те, що ви можете поліпшити. Зосередьтеся на деталях і виправляйте те, що неправильно — не сподівайтеся, що щось покращиться само собою без ваших зусиль.

19. Виходьте на новий рівень дискусії. Досить витрачати час на розмови про все підряд. Спілкуйтеся в реальному часі за допомогою додатків і месенджінгових платформ, які дозволяють розставляти пріоритети в отриманні інформації, кількісно оцінювати потреби і прояснювати очікування.

20. Дайте рішучий бій гидоти нишком і посередності. Не дозволяйте людям грати в ці ігри і обманювати систему, зберігаючи своє робоче місце, але залишаючись неефективними членами команди. Звільняйте лузерів швидко.

21. Чесно ставитеся до перемог і поразок. Іноді вам просто щастить. Не робіть вигляд, що причина — в видатних навичках продажів. Іноді ви програєте, хоча повинні були б перемогти. Відверто говорите про те, що працює, а що ні.

05.05.2015