Із докторської дисертації міністра культури Росії Володимира Мединського (крім історичних, він також доктор політичних наук), уродженця м. Сміла:
«Критерієм додатної або від’ємної оцінки, — за словами нашого сучасника — відомого російського ученого та мислителя О.А. Платонова, — можуть бути лише національні інтереси Росії. Перше питання, на яке повинна чесно відповісти історична наука — наскільки та чи інша подія або окреме діяння відповідає інтересам країни і народу. Зважування на вагах національних інтересів Росії створює абсолютний стандарт істинності та достовірності історичної праці».
Одна з картин Всеволода Іванова, відомого «історика» от фантастики
Ну і ще кілька цитат, так би мовити, для повноти картинки:
«Як відомо, у православних вірян усі церковні книги були написані російською мовою, тому зрозуміти їх зміст було легко. Інша ситуація була в католиків і протестантів. У них Святе писання було написане латиною, яку пересічні вірні не знали»
«Із руських літописів відомо, що руські люди стикнулися з агресією невірних, тобто не християн, значно раніше європейців і протягом кількох віків успішно її відбивали»
«Відмінності між християнською і католицькою церквами породжували певне непорозуміння і невіру один до одного»
«Важко зрозуміти, чому Маржерет уважав, що Рюрик із братами було з Данії. За його версією виходило, що династія руських государів мала данське походження. У руських літописах стверджувалося, що Рюрик був варягом і прибув із Скандинавії»