Модернізований БТР-50 з українським двигуном ЗТД-2

Модернізований БТР 50 з українським двигуном ЗТД 2

Модернізований БТР-50 від «Заводу ім. Малишева» успішно пройшов чергові випробування

На державному підприємстві «Завод ім. Малишева» проведені успішні випробування модернізованого БТР-50. Як повідомляє пресслужба державного концерну «Укроборонпром», оновлена бойова машина успішно форсувала водну перешкоду вплав.

Нагадаємо, що БТР-50 – це гусеничний бронетранспортер, розроблений у 1950-х роках. Він призначений для транспортування до 20 бійців та військових вантажів масою до 2000 кг. 

Модернізований БТР 50 з українським двигуном ЗТД 2

За повідомленням «Укроборонпрому», удосконалений БТР-50 оснащений новим українським двигуном ЗТД-2 потужністю у 400 к.с., який замінив застарілий В-6 потужністю 240 к.с. Машина також отримала п'ятиступеневу коробку передач з планетарними механізмами повороту, та доопрацьовані вузли ходової частини.

Модернізований БТР-50 вже успішно пройшов ходові тестування на пересіченій місцевості та вогневі випробування, інформує державне підприємство.

Модернізований БТР 50 з українським двигуном ЗТД 2

Тож БТР-50 з новим харківським двигуном став більш швидким та мобільним, як на суші, так і на воді. Крім того, значно зросла надійність машини та її експлуатаційні характеристики.

Модернізований БТР 50 з українським двигуном ЗТД 2

За словами генерального директора заводу Олександра Чурсіна, в Україні цей бронетранспортер не перебуває на озброєнні, але у багатьох арміях світу, особливо в азійських та африканських регіонах, він успішно експлуатується. ««Завод ім. Малишева» наразі може запропонувати модернізацію цих бойових машин більш потужними двигунами. Виконання Держоборонзамовлення та робота з іноземними партнерами дозволить на повну використати виробничі потужності заводу, створити додаткові робочі місця та поглибити позиції України у сфері міжнародного військово-технічного співробітництва», – повідомив генеральний директор.