Спроба нового масштабного наступу Московії буде в першій половині 2023 року. І для цього не треба бути виданням Bloomberg, яке посилається на «певні джерела» в Московії.
До нової спроби наступу вище військово-політичне керівництво Московії штовхає низка речей.
Стратегічно проблема в тому, що керівництво нашого противника так і не навчилося тверезо оцінювати власні сили, знаючи відповідні обмеження, і ставити завдання пропорційно наявному потенціалу і здатності вести бойові дії. Якби була протилежна ситуація, то московити мали б переходити до стратегічної оборони, прагнучи виснажити українські сили, котрі намагалися б вийти щонайменше на межі 24.02.22. Але керівництво нашого противника неспроможне об’єктивно оцінювати ситуацію стратегічно.
Більше того, локальні успіхи навколо Бахмуту могли переконати військово-політичне керівництво Московії, що знайдена нова тактика, яка дозволить вирішувати завдання на вищих рівнях війни при більш масовому застосуванні. Але таке твердження також викликає питання.
Окрім стратегічної і тактичної відірваності від реальності, до активних дій керівництво Московії штовхають іще декілька речей.
Перше, це обіцяні нам поставки важкої зброї з боку Заходу. Те, що нова бронетехніка і артилерія почне надходити в другому кварталі 2023 року, змушує Кремль діяти на випередження. Поки Україна не освоїла відповідну техніку.
Друге, це те, що останні кроки США і їхніх союзників показують нарешті готовність грати в довгу — перш за все, це стосується виробництва зброї і боєприпасів. Якщо ще в грудні 2022 року йшлося про збільшення в США виробництва боєприпасів калібру 155 мм до рівня 40 тисяч на місяць у 2025 році, то вже зараз мова йде про показник в 90 тисяч на місяць у 2025 році. Те ж стосується інших речей — М142 і боєприпасів, ракет «повітря-повітря», ПКРів. І т.д. Тобто стратегічно час починає грати проти Московії у воєнному вимірі протистояння.
Усе це в комплексі штовхає Московію до рішучих дій, поки ще якесь віконце можливостей відкрите.
Автор: Микола Бєлєсков