На Донбас прибула російська техніка з протиядерним захистом

На Донбас прибула російська техніка з протиядерним захистом

Нові російські інженерні машини розгородження помічені спостерігачами Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). На доповідь, де згадується «протиядерна» ІМР-3, звернули увагу 12 серпня волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

Відповідно до звіту Спільної спостережної місії (СММ) ОБСЄ, 5 серпня 2019 року неподалік населеного пункту Круглик, за 65 км від Луганська, безпілотником була зафіксована велика група бронемашин, серед яких помічена інженерна машина розгородження ІМР-3 – нова російська розробка, призначена для забезпечення руху колон, тобто для створення так званого «колонного шляху». А загалом — для прокладання проходів, розчистки завалів і руйнувань під час інженерного забезпечення бойових дій військ. Для виконання цих завдань машини оснащуються бульдозерним, крановим та додатковим (ківш, скребок, бур) обладнанням.

Але найцікавіше, що конкретно ця техніка використовується при наступі і має підвищений захист екіпажу на випадок ядерного удару. InformNapalm нагадує, що два роки тому пропагандисти російської «Звєзди» у своїй статті розхвалювали ІМР-3, називаючи машину не інакше як «російським термінатором». Саме в цьому матеріалі вказувалося, що техніка, яка «не має рівних при наступі військ», обладнана сучасним захистом екіпажу на випадок техногенної катастрофи, зокрема в зонах з високими рівнями радіоактивного зараження місцевості.

Підкреслимо, що інженерна машина розгородження ІМР-3 на озброєнні Збройних Сил України ніколи не перебувала. Тому цей «російський подарунок» можна додати до списку поставок РФ «ополченцям» і «шахтарям». Нагадаємо, що СММ ОБСЄ лише минулого тижня зафіксувала на окупованому Донбасі десятки танків та системи залпового вогню. Нова ІМР-3 — це вже понад 50-й тип озброєння та техніки РФ (список InformNapalm), яка не могла стати трофейною і є прямим доказом участі Москви у прихованій війні проти України.

13.08.2019