Наказ Міністра оборони: посади жінок-офіцерів на кораблях — лише МПЗ та медицина

Наказ Міністра оборони: посади жінок офіцерів на кораблях   лише МПЗ та медицина

Головний сержант інженерного взводу, сапер Ольга Прищепа

16 квітня вступив в дію наказ Міністра оборони України №74 від 22.03.2021, який затвердив чергові зміни до Переліку військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу та Переліку військових посад осіб офіцерського складу, які можуть бути заміщені військовослужбовцями-жінками. Останній документ викликав жваве обговорення: як же тепер зміниться розстановка сил на «гендерному фронті» у Збройних Силах України!

Як повідомили кореспонденту АрміяInform у Головному управлінні персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, насправді, посутні зміни відбулися лише у змісті першого Переліку військово-облікових спеціальностей, що стосується всіх осіб офіцерського складу, незалежно від статі.

Насправді, наказ №74 згадує про військовослужбовців-жінок лише в пунктах змін до Переліку військових посад осіб офіцерського складу, які можуть бути заміщені військовослужбовцями-жінками, що говорять про військові посади так званого «корабельного складу» та протипожежної охорони. Нагадаємо, що цей Перелік затверджений ще 20 червня 2012 року наказом Міністра оборони України №412/ДСК.

Так, новий наказ зазначає, що жінки можуть обіймати будь-які посади в підрозділах протипожежної охорони, а стосовно військових посад осіб офіцерського складу на підводних човнах і надводних кораблях та в управліннях бригад надводних кораблів указано, що вони «військовослужбовцями-жінками не комплектуються». Проте залишилися виключення, які становлять лише спеціальності морально-психологічного та медичного забезпечення.

Олександр Козубенко

23.04.2021