Наша думка: земля належить народові

Наша думка: земля належить народові

Про ініціативу Управління земельних ресурсів у Васильківському районі

За повідомленням начальника Управління земельних ресурсів у Васильківському районі Андрія Каїмова до нього звернулися Плесецька сільська рада і місцеві громадяни з проханням вивчити питання щодо доцільності розпаювання земель на даній території.

За словами начальника територіального органу Держкомзему, в даному випадку позиції земельного Управління і районної держадміністрації повністю збігаються.

«Це ініціатива сільської ради, яку ми підтримуємо та надаватимемо всіляку допомогу. А основна наша думка така: земля належить народові, тому потрібно роздавати її тим мешканцям, тим людям, які живуть у даному районі, які працюють на цій землі, які її використовують», — зазначив Андрій Володимирович у розмові з нашим кореспондентом.

Нині вказана земля належить до земель запасу. Попереднє розпаювання на території Плесецької сільради стосувалося земель сільськогосподарського призначення, зокрема, ріллі, тепер мова йде про пасовища.

Усім відомо, що всі земельні питання — дуже болючі та проблемні. Пан Каїмов розповів про надзвичайно велику кількість судових позовів та справ, в яких його Управління виступає відповідачем або третьою особою. Андрій Володимирович, досвідчена людина, яка має юридичну та будівельну вищі освіти, кандидат наук, не захотів давати оцінку роботи своїх попередників (сам він очолив Управління на початку вересня), але визнає, що тепер юридична служба взагалі просто перевантажена. «Я б назвав цю ситуацію свого роду юридичним колапсом», — сказав Андрій Каїмов. — «Складний вузол болючих юридичних питань з часам тільки росте і кріпне».

Начальник Управління земельних ресурсів повідомив нам, що розподіл земель у Васильківському районі вже майже завершився. Показник розпаювання земель і заміни сертифікатів на земельну частку паю на даний час складає понад 95%. За словами Андрія Володимировича, частина п’яти відсотків, що залишилися, це — питання спадщини.

«2-3% земель не розподілені через те, що ті люди, які все життя пропрацювали на землі, віддали їй своє життя, здоров'я, на даний час через складні обставини не мають грошей. Деякі з них узагалі не мають жодної підтримки: самотні люди, люди похилого віку, інваліди, інші незахищені верстви населення», — повідомив Андрій Каїмов. Особливо він наголосив на новій ініціативі свого Управління, яка знайшла підтримку й у райдержадміністрації, і в Держкомземі України.

Суть ініціативи полягає в допомозі згаданим категоріям населення реалізувати своє законне право на отримання землі. Сільські та селищні ради Васильківщини, відповідно до вимог, указаних у листі земельного Управління, в найкоротші строки нададуть затверджені списки односельців. які не тримали земельні частки паю та не мають фінансові можливості для оплати витрат з оформлення цієї процедури. За сприяння Управління буде здійснюватися оплата виготовлення всієї технічної документації за людей з цих списків.

Чи не найголовнішу проблему в цій справі Андрій Каїмов бачить у питанні кадрів. Землевпорядники, що працюють безпосередньо на селі, мають на озброєнні лише багатий життєвий досвід. «Згідно із затвердженим планам з використання методичних розробок, розпочата навчальна робота із землевпорядниками на місцях. Управління активно працює з ними, надає повну правову, юридичну та методичну допомогу», — розповідає Андрій Володимирович. — «На місцях у районі повинно бути 44 землевпорядника-фахівця. Заплановані методичні навчання, безперечно, піднімуть їхній професійний рівень».

Олександр Козубенко

Наша думка: земля належить народові