Нацгвардійці взяли в полон 24 російських військовослужбовця

Нацгвардійці взяли в полон 24 російських військовослужбовця

Національна гвардія продовжує виконання бойових і спеціальних завдань у складі Сил оборони. Про це на брифінгу в Military Media Center повідомив виконувач обов’язків директора департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України полковник Микола Уршалович.

— Протягом тижня основні зусилля зосереджувалися на участі в контрдиверсійних, оперативно-профілактичних заходах у районі міста Ізюм, на завданні вогневого ураження по угрупованням військ противника на Слов'янському та Бахмутському напрямках, а також блокуванні і знищенні підрозділів та диверсійно-розвідувальна група противника з метою недопущення захоплення ними об'єктів транспортної інфраструктури та порушення системи логістичного забезпечення, — сказав Микола Уршалович.

Він повідомив, що підрозділи Національної гвардії вели оборонні дії в районі Білогорівки, проводили розвідку та контрбатарейну боротьбу. Крім того, нацгвардійці вели штурмові дії в районі Новоселівки, брали під контроль та проводили стабілізаційні заходи в населених пунктах Лозове, Вовчий Яр, Маліївка та інших. За допомогою дронів-камікадзе нацгвардейці знищували ворожі об’єкти в районах населених пунктів Правдине, Снігурівка, Максимівка.

— Підрозділи Національної гвардії проводили контрдиверсійні, контррозвідувальні заходи, направлені на виявлення ворожих коригувальників, спостерігачів, представників диверсійно-розвідувальних груп противника, а також осіб, що надають сприяння збройним силам російської федерації, дискримінують чинну українську владу та підбурюють місцеве населення до протиправних дій, — повідомив полковник Уршалович. За його словами, таки заходи на минулому тижні проводилися в населених пунктах Високопільської сільської громади Херсонської області, а також у Миколаївській та Запорізькій областей.

На Харківському напрямку НГУ теж проводила низку різноманітних заходів: розвідувально-пошукові, розвідувальні, ударні, засадні, снайперські, контрдиверсійні.

— Основні зусилля артилерії НГУ зосереджувалися на вогневій підтримці підрозділів Сил оборони в ході наступальних дій на Лиманському напрямку, а також по позиціях противника на Запорізькому та Миколаївському напрямках, — повідомив Микола Уршалович. — За тиждень виконано 134 вогневих завдання з ураженням живої сили та вогневих засобів противника.

Авіація Національної гвардії виконувала завдання з вогневого ураження противника, евакуації поранених та забезпечувала транспортні перевезення.

— Силами та засобами підрозділів розвитку Національної гвардії виявлено 261 ціль противника, — сказав представник Нацгвардії на брифінгу в Military Media Center та додав, що більшість цілей виявлено розрахунками безпілотних авіаційних комплексів — 174.

Сили інженерних підрозділів НГУ за останній тиждень виявили, знешкодили та знищили 1709 вибухонебезпечних предметів, перевірено майже 10 км шляхів.

Знищено та захоплено

У ході бойових дій підрозділи Національної гвардії знешкодили 22 військовослужбовців противника, взяли в полон 24 військовослужбовця.

— Знищено бронетранспортер та вертоліт Мі-8, захоплено танк Т-72, дві одиниці БМП-2, протитанкову гармату МТ-12, БПЛА типу «Картограф», тягач МТЛБ, протитанковий комплекс «Штурм-С» та шляхопрокладач БАП-2, — повідомив полковник Уршалович.

Робота на блокпостах

Під час виконання завдань на блокпостах за два тижні військовослужбовці Національної гвардії затримали за скоєння кримінальних та адміністративних порушень 2984 особи.

— Вилучено 7 одиниць вогнепальної зброї, понад 700 набоїв, 6 одиниць холодної зброї, майже півкілограма наркотичних речовин та 26 гранат, — повідомив Микола Уршалович. — Двадцять з яких виявлено нашими військовослужбовців 27 вересня на блокпосту в місті Павлоград Дніпропетровської області під час огляду автомобіля.

Охорона важливих об’єктів

Він розповів, що наразі Національна гвардія продовжує охороняти та обороняти понад 303 важливих державних об'єктів, 35 органів державної влади та 95 об'єктів критичної інфраструктури.

— Крім того, у межах підготовки до можливих загроз з боку білорусі, в північних регіонах України підрозділу НГУ продовжують брати участь у спільних навчаннях з підрозділами Збройних Сил України та Державної прикордонної служби, — повідомив полковник Уршалович. — Відпрацьовуються способи протидії можливим ускладнення обстановки, питання координації управління і взаємодії під час виконання спільних завдань.

Гуманітарна допомога

За словами Миколи Уршаловича, окрім виконання завдань захисту держави, Національна гвардія України здійснює доставлення гуманітарних вантажів на звільнені території. Так, 25 вересня під час перевезення 7 тонн одягу і продуктів харчування до місцевої громади Козачої Лопані, Харківська область, група Національної гвардії потрапили під ворожий обстріл, але, незважаючи на це, гуманітарна допомога до пункту призначення надійшла своєчасно.

Реабілітація звільнених із полону

— Триває робота щодо лікування та реабілітації звільнених з полону військовослужбовців Національної гвардії, — розповів Микола Уршалович. — Усі вони мають змогу проходити комплексну реабілітацію за державні кошти. Спроможності відомчих лікувальних закладів та закладів системи охорони здоров'я дозволяють надавати якісне лікування та необхідні процедури. Із 118 звільнених 21 вересня з полону шість мають ускладнення та потребують тривалого комплексного лікування. За необхідності лікування звільнених з полону військовослужбовців буде організоване за кордоном

Фото: Дмитро Юрченко