Чим відрізняються нацизм і націоналізм?

Чим відрізняються нацизм і націоналізм?

Попри спільну рису — «нація понад усе» — в націоналізму й націонал-соціалізму (нацизму) є одна суттєва, принципова відмінність, про яку нерідко забувають прибічники і противники обох ідеологій, і непомітно перетікають в інший вимір, самі того не помічаючи.

Чим принципово відрізняється націоналізм від нацизму (націонал-соціалізму)? Обидві ідеології на перше місце ставлять націю, але націоналізм обрав природний шлях, а нацизм — штучний.

Націоналізм (як би не вважали деякі його «прибічники») за ЗБАГАЧЕННЯ нації, яка асимілює будь-які національні елементи. Це головний природний принцип, навіть принцип природного добору, якщо грубо сказати. А нацизм прагне ОЧИСТИТИ націю, штучно видаляючи з неї неправильні народи.

Чим відрізняються нацизм і націоналізм?

Це неприродне вихолощення, яке нездорове саме по собі та ще й потворне з моральної точки зору. І як тільки «націоналіст» пердне щось про вальцмана — він зсувається в компанію Гитлера, а як тільки нацист погоджується, що італійці теж трохи арійці — він непомітно від компанії Гитлера відходить.

Чим відрізняються нацизм і націоналізм?

(Тут треба нагадати, що просте пояснення зрозуміліше, але не таке правильне, як складне. Тому його можно використовувати тільки для ілюстрації, а не для повноцінного визначення явища.)