Людина в усі часи намагалася захистити свою територію, або ж забрати чужу землю. Кулаки, палки, каміння, кам'яні сокири: гонка озброєнь почалася ще на зорі існування людства. І далеко не завжди вона була вдалою — конструктори, в гонитві за ідеальною зброєю, створювали абсолютно не пристосованих до бойових дій «франкенштейнів»…
Ми зібрали кілька прикладів подібної зброї, кожній із яких добре пасує епітет «ідіотське» (окей, «безглузда»).
Телескопічний кийок
Країна: США
Рік створення: 1990
Довжина: до 65 см
Вага: до 700 грамів
Де використовується: поліція
Телескопічний кийок може здатися комусь цілком зручною зброєю. Він компактний і, судячи із запевнень конструкторів, ідеально підходить для самозахисту. У багатьох країнах такий кийок для цивільних заборонений — і тут, звичайно, є свій резон. Однак на ділі «телескопічка» виявляється зовсім не така зручна. Вже друге-третє застосування виявляє проблеми із розсувною системою: у найбільш невідповідний момент ви цілком можете залишитися з марним недогризком у руках.
Наполеонівський брикет
Країна: Франція
Рік створення: 1780
Довжина: близько 90 см
Вага: 900 г
Де використовується: рекрути наполеонівської армії
Армія Наполеона Бонапарта була справді величезна. У якийсь момент новим рекрутам просто перестало вистачати екіпіровки. Було вирішено оснастити нових бійців, які не мали холодного озброєння, спеціально розробленими короткими шаблями: їх виробляли за спрощеною технологією — для швидкості, і робили коротше звичайних клинків того часу — для економії ресурсів. Солдатам настільки не сподобалися брикети, що багато викидали їх на першому ж привалі. Незручна рукоять, короткий клинок і гарда, що аж ніяк не захищає кисті — ну, куди це годиться.
Пістолет-меч Фінтлока
Країна: Франція
Рік створення 1800
Довжина: близько 1 м
Вага: близько 1 кг
Де використовується: найманці, кірасири
На початку XIX століття кременеві пістолети переживали довгий і болісний процес визнання. Військовий люд дивився в бік громіздкого і, найголовніше, незвичного озброєння з побоюванням: з одного боку, заперечувати міць вогнепалу не міг уже ніхто, а з іншого — ці махини досить часто давали осічку, не кажучи вже про тривалі перезарядки. Ганблейд («пістолет-лезо») став невдалою спробою об'єднати кремінний пістолет зі стилетом. Ганблейд якийсь час використовували найманці-швейцарці та бельгійські кірасири, а потім незграбний пістолет благополучно відбув на смітник історії.
Сюрікени
Країна: Японія
Рік створення: невідомо
Дальність застосування: 5 метрів
Діаметр: близько 10 см
Вага: до 5 грамів
Хто використовує: ніндзя і шанувальники Чака Норріса
Унікально марна зброя — хіба що, ви вирішити витратити на опанування нею все життя. Сюрікен має вкрай малий радіус ураження і здатний завдати лише поверхневу рану. Влучити металевою зіркою для метання у вразливу точку противника, що рухається, — завдання нелегке, навіть для професійних ніндзя.
Нунчаку
Країна: Японія
Рік створення: невідомо
Довжина: 50-70 см
Вага: близько 450 грамів
Де використовується: японські селяни, фанати бойових мистецтв.
Брюс Лі нунчаки (правильно — нунчаку) поважав, грав ними в настільний теніс і всіляко принижував противників за їхньою допомогою (Чака Норріса в тому числі). Великий майстер міг собі дозволити виступати з будь-якою, навіть найбільш ідіотською зброєю — а нунчаки відносяться саме до цього типу. У руках людини нетренованої нунчаки небезпечні і непередбачувані: не врахували інерцію — розбили собі череп. Або щось гірше.
Дивися ще на цю тему:
- 5 Amazingly Stupid Weapons Used In Warfare You Won't Believe
- The 11 Most Idiotic Fictional Weapons
- 15 Awesomely Stupid Movie Weapons
І ще маленький блок до поста – війни та зброя. Перща світлина — Східний фронт, 1944 рік – два чорношкірих солдати в окопі.
Ідіотський вираз обличчя: солдат в окопі перебуває в шоці після контузії.
Німецькі кавалеристи, 1930 рік.
Кулемет на спині слона, 1914 рік.
І, нарешті, не зовсім армія... Але – полісмен у своєрідному бронежилеті та касці, 1930 рік.
Літак F-35B.