Необрізані версії легендарних фотографій

Необрізані версії легендарних фотографій

Навздогін посту про авторів відомих фотографій знайшов на сайті Peta Pixel статтю про парочку фотографій, які стали знаменитими не «в повному обсязі», а лише в обрізаному вигляді.

Можна порівняти оригінали і те, що знають мільйони людей. І ще наприкінці – невелике відео однієї із зображених подій.

Необрізані версії легендарних фотографій

«Невідомий бунтар» (або Tank Man) на Площі Тяньаньмень в Пекіні 5 червня 1989 року.

Необрізані версії легендарних фотографій

Оригінальна світлина фото, зроблена Джеффом Вайднером. Хоча, як на мене, це абсолютно інша фотографія. Якщо придивитися.

Необрізані версії легендарних фотографій

Невідомий бунтар (або Tank Man) — умовне ім'я, під яким став відомий чоловік, що протягом півгодини сам-один стримував колону танків під час заворушень на площі Тяньаньмень у червні 1989 року. Найвідоміша його фотографія була зроблена Джеффом Вайднером (Associated Press) із шостого поверху готелю «Пекін». На ній зображений чоловік, що стоїть без зброї перед колоною танків «Тип 59».

Кадри, що зображують простого китайця з торбами, який протистоїть танкам, облетіли весь світ, ставши символом «протесту проти тиранії тоталітарної держави». Знімок був надрукований сотнями газет і журналів у всьому світі, потрапив у випуски теленовин. У квітні 1998 року американський журнал «Time» уключив «Невідомого бунтаря» до списку 100 найвпливовіших людей XX століття.

Однак у самому Китаї знімок був сприйнятий зовсім інакше, ніж на Заході — там його вважали доказом того, що влада всіма силами прагнула уникнути непотрібного кровопролиття (очевидно, що в іншому випадку танки спокійно переїхали б цю людину).

Існує непідтверджена інформація, що «бунтар» — Ван Вейлінь, 19-річний (на той момент) студент одного з пекінських університетів.

Відео. 1989 Tiananmen Square Protests

Знамените лохнеське чудовисько ми знаємо, в основному, також по обрізаної фотографії квітня 1934 року. На оригіналі невідома істота має набагато прозаїчніший вигляд.

Необрізані версії легендарних фотографій

Чудовисько озера Лох-Несс (наукоподібні назва — лат. Nessitera rhombopteryx, англ. Loch Ness Monster; Нессі, англ. Nessie) - водне чудовисько, що, згідно з легендами, живе в шотландському озері Лох-Несс. Разом зі Сніговою людиною (єті, біґфутом) Нессі є найбільшим викликом для сучасних криптозоологів. Більшість науковців уважає зібрані на сьогодні докази непереконливими. Головна теорія вбачає у чудовиську вид плезіозавра.

Автор фотографії, лондонський лікар Р. Кеннет Вілсон, стверджував, що зняв монстра випадково, коли подорожував в околицях, спостерігаючи за птахами. У 1994 році було встановлено, що цей знімок — фальшивка, виготовлена В​ілсоном і трьома його спільниками. Двоє зі спільників Вілсона добровільно зізнались у скоєному, причому перше зізнання (в 1975 році) залишилося поза увагою громадськості, оскільки віра в чесність доктора Вілсона, який, здавалося б, не мав мотивів до обману, була непохитною.

Необрізані версії легендарних фотографій

Наступна фотографія більш відома в своєму «повному варіанті»: партизан-герой Че Гевара в березні 1960 року. Фотограф Альберто Корда.

Необрізані версії легендарних фотографій

Необрізані версії легендарних фотографій

«Квартет на мільйон доларів» ( Million Dollar Quartet ) — назва запису, в якому брали участь суперзірки Елвіс Преслі, Джері Лі ​​Льюїс, Карл Перкінс і Джонні Кеш. Знімок зроблений 4 грудня 1956 року в Мемфісі, Теннессі.

Необрізані версії легендарних фотографій

Фотограф зафіксував також красуню Мерилін Ноулз-Ріл, яка сидить на піаніно, але згодом частина знімка з нею була обрізана.

Необрізані версії легендарних фотографій

«Підняття прапора на Іодзіма» (англ. Raising the Flag on Iwo Jima) — історична фотографія, зроблена 23 лютого 1945 року Джо РозенталемВона зображує п'ятьох морських піхотинців і санітара ВМС США, які піднімають прапор Сполучених Штатів на вершині гори Сурібаті під час битви за Іводзіму у Другій світовій війні.

Фотографія стала надзвичайно популярною, будучи передрукованою в тисячах публікацій. Пізніше вона стала єдиною фотографією, яка отримала Пулітцерівську фотопремію в тому ж році, коли була опублікована, і стала розглядатися в США як один із найбільш значущих і впізнаваних образів війни, а також, можливо, стала найбільш часто відтворюваною в репродукціях фотографією всіх часів.

Із шести чоловіків, зображених на фотографії, троє (Франклін Соуслі, Ґарлон Блок і Майкл Странк) були вбиті під час бою; троє залишилися в живих (Джон Бредлі, Рене Ґаньон і Айра Гейз) стали знаменитостями після встановлення їхніх осіб за світлиною. Фотографія пізніше використовувалася скульптором Феліксом де Велдоном для створення меморіалу морської піхоти, розташованого поруч з Арлінгтонським національним кладовищем.

Необрізані версії легендарних фотографій

Необрізані версії легендарних фотографій