Незаконне зберігання боєприпасів: від героя до злочинця — один крок. Не робіть його!

Незаконне зберігання боєприпасів: від героя до злочинця   один крок. Не робіть його!

Незаконне поводження зі зброєю в Україні карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Зокрема, таке покарання передбачає ч. 1 ст. Кримінального кодексу України за носіння, зберігання, придбання, передача чи збут без передбаченого законом дозволу: вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв.

Проте кримінальне переслідування не лякає деяких військовослужбовців, яке не замислюються, що колонія – ще не найбільше для них покарання. Жодні минулі заслуги на фронті не збережуть від безчестя, від довічного тавра злочинця. Бажання мати під рукою вибухонебезпечну «іграшку» може залишити сиротами дітей та наробити лиха дружині, батькам та іншим близьким людям.

Злочинні забавки не залишаться безкарними, і, на жаль, правоохоронці нерідко розпочинають кримінальні провадження. Так, 2 вересня пресслужба Генеральної прокуратури України повідомила про два випадки, коли військові прокурори здійснюють процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях про незаконне зберігання зброї.

В обох кримінальних провадженнях готуються клопотання до суду про призначення вибухотехнічних експертиз. Після чого буде вирішено питання про оголошення про підозру військовим.

Боєприпаси та вибухові пристрої в автомобілі контрактника

Військова прокуратура Полтавського гарнізону здійснює процесуальне керівництво у провадженні про незаконне зберігання зброї солдатом-контрактником. Боєприпаси були виявлені у водія мінометної батареї патрульною поліцією під час перевірки його цивільного автомобіля на трасі Кременчук-Полтава.

В ході огляду ВАЗ-2101 було вилучено 9 корпусів гранат РГ-42, 1 корпус гранати РГД-5, 10 запалів УЗРГМ, 80 набоїв 7,62 мм та 7 сигнальних ракет.

Гранати в гаражі учасника бойових дій на сході

Незаконну схованку засобів ураження у військового, який щойно повернувся із зони ООС, викрито також в м. Новоград-Волинському. Військова прокуратура Житомирського гарнізону спільно зі слідчим управління ГУ Нацполіції в Житомирській області та оперативним підрозділом Новоград-Волинського міськрайонного відділу УСБУ задокументували факт зберігання боєприпасів.

Під час обшуку в гаражі начальника зв'язку одного з окремих розвідувальних батальйонів ЗСУ було виявлено та вилучено 10 предметів схожих на гранати без запалів, з яких 5 штук Ф1 та 5 – РГД.