Німеччина осуджує пакт Молотова-Ріббентропа, Росія вважає його корисним

Німеччина осуджує пакт Молотова Ріббентропа, Росія вважає його корисним

Сьогодні виповнюється 80 років з дня укладення в 1939-му пакту Молотова-Ріббентропа.

Договір про ненапад між СРСР і Німеччиною був укладений 23 серпня 1939 року. Передбачалася дія пакту терміном на 10 років. Документ підписали глави зовнішньополітичних відомств СРСР та Німеччини, В'ячеслав Молотов і Йоахім фон Ріббентроп. Тоді країни домовилися про ненапад одна на одну та дотримання нейтралітету, якщо одна з них піддасться атаці будь-якого іншого держави.

Нині Берлін уважає, що Німеччина як і раніше несе історичну відповідальність за Другу світову війну. Як передає «Інтерфакс», про це заявив уповноважений німецького уряду по взаємодії з Росією Дірк Візе.

«Як німці, ми несемо нашу історичну відповідальність. Ми не можемо і не хочемо відмовлятися від неї або применшувати її», — підкреслив Візе. За його словами, для цього необхідно «порозуміння з сусідами».

Німецький політик нагадав, що його країна розпочала війну в Європі після укладення пакту з Радянським Союзом.

«Я переконаний, що ми не повинні вважати прийнятними розділові лінії в Європі — ні на карті, як це було одного разу в секретному додатковому протоколі, ні в головах», — зазначив Дірк Візе.

Нагадаємо, що іще в липні Кремль пояснював «користь» пакту Молотова-Ріббентропа. Зазначалося, що в разі непідписання документа Німеччина напала б на СРСР «з більш східних рубежів».

Німеччина осуджує пакт Молотова Ріббентропа, Росія вважає його корисним

На фото: момент підписання В'ячеславом Молотовим нацистсько-радянського пакту про ненапад від 23 серпня 1939 року. Зліва направо: Йоахім фон Ріббентроп, Йосип Сталін, Фрідріх Вільгельм Гаус, Густав Хільгер, Фрідріх фон дер Шуленбург © Imperial War Museums / Wikipedia

23.08.2019