На офіційному сайті Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) є розділ, присвячений усім країнам світу. У цьому розділі ЦРУ зібрало і фотографії, що показують пам'ятки. Цікаво, що побачать відвідувачі сайту, які забажають подивитися на фото України.
Мис Казантип на Керченському півострові. На фотографії, зробленій супутником НАСА з космосу, видно пляжі, соляні озера, поля і недобудовану Кримську АЕС.
Район озера Сиваш.
Золоті ворота в Києві. Побудовано в 1037-м, реконструйовані в 1982-му році.
Будівля Національної опери України (побудована в 1898—1901 рр.). Одна з найбільших сцен в Європі.
Бюст Тараса Шевченка в ніші Національної опери.
Центральна київська площа — Майдан Незалежності, який став усесвітньо відомим після Помаранчевої революції 2004 року.
Софійський собор у Києві побудований у 1037 році, з 1054-го в шоститонному мармуровому саркофазі в ньому зберігаються мощі Ярослава Мудрого.
Робоче місце для 450-ти народних депутатів України — будівля парламенту, Верховної Ради.
Собор св. Андрія на київському Подолі. Побудований між 1747 і 1754 роками архітектором Бартоломео Растреллі на місці, де, за легендою, святий апостол Андрій Первозванний установив хреста і пророкував Києву долю великого християнського міста.
Троїцька надбрамна церква біля головного входу в історичний комплекс Києво-Печерської Лаври. Побудована в 1106—1108 роках церква була зруйнована під час монгольської навали в 1240 році, але згодом кілька разів реконструйована.
У дворі Києво-Печерської Лаври. Видатний центр православного християнства з'явився на місці висіченого в кам'яних печерах у 1015 році чоловічого монастиря.
Золоті куполи Лаври. На території комплексу знаходиться понад 20 церков.
Успенський собор у Києво-Печерській Лаврі побудований у 1073—1078 рр. У 1941 році собор був зруйнований відступаючими радянськими військами, відновлений у 1998—2000 роках.
Фрески на стінах Успенського собору.
Незабарвлена частина стіни Успенського собору показує, як він виглядав до початку XVII століття.
На подвір'ї собору.
Православна церква Богородиці Пирогощі на Подолі в Києві. Побудована між 1132 і 1136 роками, зруйнована більшовиками в 1935-м. У 1998 році церква реконструйована в первісному вигляді, крім доданого в 1811 році фасаду.
Церква Різдва була однією з трьох неокласичних церков у районі Подолу, яка була зруйнована Радянським урядом у 1930 році. Закладена в 1809 році, закінчилося будівництво в 1814-му. Первісне місце поховання Тараса Шевченка перед перенесенням його праху до Каніва. Знесена в 1935 році, реконструйована — в 2005-му.
Ще одна робота архітектора Бартоломео Растреллі, київський Маріїнський палац, офіційна резиденція Президента України. Палац є однією з найкращих будівель у стилі бароко, в даний момент використовується для проведення офіційних церемоній і зустрічей на найвищому рівні.
Маріїнський палац у Києві побудований між 1744 і 1752 роками.
Український селянський будинок у Музеї народної архітектури та побуту під відкритим небом у Пироговому, на південній околиці Києва.
Квіти герані на вікні селянської хати.
Вишиванки, ікони і суха трава в інтер'єрі селянської хати в Музеї народної архітектури та побуту.
Радянський пам'ятник «Батьківщина-мати». 62-метрова статуя розміщена над Національним музеєм історії Великої Вітчизняної війни в Києві, на щиті «залізної леді», як і раніше, видно радянський герб.
На фотографії НАСА: русло Дніпра на території Києва. На північ від міста видно Київське водосховище.
Вид Чорного моря з космосу на фотографії НАСА 20 червня 2006 року. Гамма кольорів від темно-оливкового до яскраво-бірюзового створюється цвітінням водоростей і планктоном. Солона вода в басейн Чорного моря надходить із Середземного моря через Мармурове море і вузьку протоку Босфор на південному заході, в той час, як масу прісної води несуть найбільші європейські річки Дунай, Дністер і Дніпро.
Фотографії Севастополя з космосу (НАСА). Велике портове місто через численні бухти і затоки давно є найважливішою військово-морською базою, до 1991 року — Чорноморського флоту СРСР, зараз — для суден України та Росії.
Статуя святого Володимира в Києві з видом на Дніпро. За легендою, пам'ятник розташований на місці насильницького хрещення киян у 988 році.
Фасад будівлі в неоготичному стилі, Львів.
Львівський національний музей.
Площа Ринок у Львові.
Мабуть, цікаво буде подивитися й на логічне продовження посту, отже...
Америка очима ЦРУ!
Ще раз нагадаю, що мова йде про сайт Центрального розвідувального управління (CIA) США, де є розділ The World Factbook – там представлена інформація, напевно, про всі країни світу. На сайті американських розвідників, узагалі, багато цікавого: наприклад, можна прочитати про 10 причин працювати в ЦРУ з тестом для майбутніх співробітників тощо.
Так ось... крім загальної інформації ЦРУ відібрало фотографії, які, на думку управління, ілюструють цю країну (вище світлини України), а далі можете подивитися, які фото американські розвідники вибрали для презентації своєї батьківщини! (насправді тут поєднані два окремих пості, про Україну й Америку)
Квітуча японська вишня на березі Tidal Basin (приливної басейну) у Вашингтоні. На задньому плані — мармуровий обеліск, пам'ятник Джорджу Вашингтону.
Меморіал Джефферсона у Вашингтоні, округ Колумбія.
Аркбутани (якщо зрозуміліше, контрфорси) кафедрального собору святих Петра і Павла, він же — Національний собор у Вашингтоні.
Пам'ятник морським піхотинцям у Вашингтоні.
Парк і водні сади Кенилворт у Вашингтоні.
Феєрверк у День незалежності на тлі меморіалу Лінкольна, пам'ятника Вашингтону і Капітолія.
Теж саме.
Ще одна фотографія монумента Вашингтона.
Панорама Національного меморіального комплексу Другої світової війни. Меморіал розташований у центрі Вашингтона в Національному Моллі (National Mall).
Вид на меморіал через Атлантичну арку.
Меморіальна стіна Другої світової війни.
Центр Удвар-Хазі біля Міжнародного аеропорту Даллеса в Північній Вірджинії. Центр є частиною Національного музею авіації та космонавтики Смітсонівського інституту.
Фото НАСА: величезна підводна піднесеність, банку Джорджа, яка відокремлює затоку Мен від Атлантичного океану. Розташована на схід від Кейп-Коду, штат Массачусетс (США, ліворуч) і на північний захід від Кейп-Сейбл, Нова Шотландія (Канада, праворуч угорі).
Півострів Кейп-Код в Атлантичному океані на фото НАСА.
Доглянуті дворики на острові Танжер, Віргінія. Багато з них прикрашені мініатюрними маяками.
Переповнене кладовищі на острові Танжер. Населення острова становить близько 600 чоловік, багато з яких до цих пір говорять на діалектах корнвольської мови, як і їхні бретонські предки.
Типовий будиночок на острові Танжер, штат Віргінія, в Чесапікській затоці.
Танжерськими маяками прикрашені навіть сміттєві ящики на вулицях острова.
Захід над Кі-Вест, штат Флорида.
Знак у Кі-Вест, штат Флорида, що позначає найпівденнішу точку континентальної частини США. Справжня південна точка Штатів лежить на Великому острові Гаваїв.
Фото НАСА: Драй-Тортугас, група островів у Мексиканській затоці в 120 км на захід від Кі-Вест, штат Флорида. Важкодоступні острови відкриті 1513 року іспанським мореплавцем Понсе де Леоном і в даний час є національним парком США, який щорічно відвідують сотні туристів.
Фото Геологічної служби США: найбільша водна система Північної Америки — річка Міссісіпі в міста Мемфіс, штат Теннессі.
Фото Геологічної служби США: система зрошення в Гарден-Сіті, штат Канзас. Вид річки Арканзас.
Фото Геологічної служби США: дельта річки Міссісіпі в Мексиканській затоці.
Гребля Гувера на річці Колорадо побудована в 1935 році на кордоні Аризони і Невади.
Вид на Великий Каньйон (Ґранд-Каньйон), штат Аризона.
Глибина Великого Каньйону в Аризоні становить близько 1,6 км.
Річка Колорадо в ущелині Гранд-Каньйону тече по кам'яному руслу, що має вік близько двох мільярдів років!
Національний заповідник на фото Геологічної служби США демонструє, як на південному заході Сполучених Штатів різні екосистеми різко переходять одна в іншу: пустелі, вулканічні гори і густі соснові ліси.
Природний міст-арка в Долині Смерті, штат Каліфорнія.
У Долині Смерті в 1913 році зафіксована найвища температура в західній півкулі — 56,7 градусів, що лише трохи поступається світовому рекордові температур, 58 градусів Цельсія, зафіксованому в Лівійській пустелі 13 вересня 1922 року.
Природна «палітра» в Долині Смерті.
Нічний Лос-Анджелес із космосу на фото НАСА.
Фото НАСА: найнаселеніший гавайський острів Оаху зі столицею містом Гонолулу. Острів з'явився на місці згаслого вулкана приблизно 200 тисяч років тому. Тепер є місцем базування ВМС США і туристичною меккою.
Оаху з висоти пташиного польоту.
Фото НАСА: вид на Великий гавайський острів з МКС. У центрі фото — вулканічна гора Мауна-Лоа.
Чорний пісок на пляжі Великого острова.
Залив Ханаума на острові Оаху.
Пустельна Стежка в національному парку вулканів на Гаваях.
Дорога Ланцюг кратерів у національному парку.
Кам'яні написи на Великому острові.
Паруючий вулкан Килауеа на Гаваях.
Пахохо — стіна з лави в Національному парку вулканів на Великому острові.
Розплавлена лава вулкана Килауеа.
Вулканічна лава на Гаваях.
Лава стікає з Гавайських островів у море.
Одиночний серфер біля північного берега Великого острова.
Захід над островом Мауї на Гаваях.
Обсерваторія Кек на горі Мауна-Кеа, Гаваї, вважається одним із найважливіших астрономічних установ світу. Біла пляма на передньому плані — сніг.
Космічна Голка, Сієтл, штат Вашингтон.
Кальдери гори Сент-Геленс у штаті Вашингтон із вулканічними газами, що виходять.
Дорога до кратера гори Сент-Геленс.
Фото НАСА: Уналашка і Амакнак, що є частинами Алеутських островів. Відокремлюють ділянку Тихого океану від Берингового моря.
Лабіринт із озер і проток у дельті річки Юкон на Алясці, фото Геологічної служби США.
Фото НАСА: вічна мерзлота на північному узбережжі Аляски.
Прохід між горами на Алясці.
Аляска, гірський трамвай над затокою Джуно.
Льодовик Марджері в затоці Гласьєр на Алясці.
«Рада племені» — тотемний стовпи на вершині мису Фокс-Гіл, Кетчикан, Аляска.
Льодовик Портейдж і озеро Аляска.
Пік Сторм-Касл, Скелясті гори на північний захід від Бозман, штат Монтана.
Національний заповідник Ґалатин. Вид із Сторм-Касла.
Національний заповідник Ґалатин, штат Монтана.
Вид на гірські хребти в Монтані.
Вид на ферми в Міннесоті з космосу на фото НАСА, 10 вересня 2009 року.
Рідкісне фото НАСА: безхмарний вид на Великі озера. Район Великих озер є місцем поселення для більш ніж 10% американців і близько 25% канадців.
Нью-Йорк із космосу на фото НАСА: острів Мангеттен, річка Гудзон та Іст-Рівер. Довгий зелений прямокутник у центрі фото — Центральний парк Нью-Йорка. Також видно частину Стейтен-Айленда (у лівому нижньому кутку) і Лонг-Айленда (знизу праворуч).
Статуя Свободи в Нью-Йорку.
Рокфеллер-центр у Нью-Йорку.
Мюзик-холл у Нью-Йорку.
Ось такі фотографії відібрали в ЦРУ для подання США відвідувачам сайту.