Пентагон перегляне розташування американських військ у світі

Пентагон перегляне розташування американських військ у світі

Фото: Jim Lo Scalzo / Reuters

Новий глава воєнного відомства США Ллойд Остін повідомив про плани Пентагону переглянути розташування своїх військових за кордоном. Американці проаналізують питання в глобальній площині — огляд стосуватиметься присутності, місій та стратегій, складу, ресурсів тощо.

За словами генерала Ллойда, Пентагон усі можливі зміни узгоджуватиме зі своїми союзниками і партнерами. Конкретні зміни глава Пентагону не озвучив. Відомо тільки, що плани редислокації військ в країнах Європи — ретельний перегляд політики попереднього президента США.

Нагадаємо, що напередодні з'явилося повідомлення про відмову США від планів скорочення своєї присутності в Німеччині. Це ще одне рішення, яке скасовує попередні дії адміністрації Дональда Трампа.

Пентагон перегляне розташування американських військ у світі

Фото: Michaela Rehle / Reuters

Глава Європейського командування ЗС США генерал Тод Волтерс в інтерв'ю ЗМІ уточнив, що призупинення виводу американських військ з німецьких баз стосується майже 12 тисяч військовослужбовців. Також відкладається рішення про перенесення штабу Європейського командування в Бельгію.

Наприкінці січня помічник Ллойда Джон Кірбі повідомив «Ройтерс» про можливу відмову від виводу військ і з Афганістану — через порушення мирних домовленостей з боку руху «Талібан». Наразі, за інформацією Кірбі, в країні перебуває близько 2,5 тисячі військовослужбовців США.