Кілька фактів про надання першої (медичної) допомоги
Не бійтеся, що вас покарають за неправильно надану допомогу. Якщо думаєте, що постраждалу людину треба пересунути — пересувайте. Але, якщо не впевнені у своїх діях — не ризикуйте.
Нашатирний спирт — тільки для тих, хто втрачає свідомість. Для непритомної людини нашатир небезпечний, він заважає диханню.
Непритомністю вважається втрата свідомості максимум до 4-5 хвилин. Якщо людина не приходить до тями довший час — це дуже небезпечно, і потрібна кваліфікована медична допомога.
Непритомність — це захисна реакція організму на нестачу кисню для роботи мозку. Тому не потрібно насильно приводити людину до тями, а не усувати загрозливі фактори. Наприклад, треба не юрбитися навколо постраждалого, а розійтися, щоби дати доступ свіжому повітрю.
У випадку судом не намагайтеся зафіксувати людину, краще убезпечте людину в корчах від випадкової травми. Тобто, не затискайте голову чи не вставляйте щось їй у рота, а покладіть на м'яке покриття.
Частота пульсу не має особливого значення при першій допомозі. Краще не втрачайте час та перевірте наявність дихання.
Якщо людина втратила свідомість. Покладіть її не на спину, а на бік. Вагітних жінок лікарі радять класти на лівий бік, для інших це не має значення.
Вивчить, як робиться непрямий масаж серця та штучне дихання. Це зовсім не важко, але, за статистикою, такі навички щорічно рятують сотні життів.
На плані евакуації зазначена адреса — повідомте її при дзвінку до рятувальної служби.
Служба «112» сама визначить місце вашого перебування за телефоном.