Перуанці закуплять наші літаки Ан-178

Перуанці закуплять наші літаки Ан 178

Український військово-транспортний Ан-178 виграв тендер, обійшовши італо-американський літак C-27 Spartan та європейський C-295. Як повідомив генеральний директор державного концерну (ДК) «Укроборонпром» Павло Букін, наш транспортник Ан-178 замінить у Перу українські ж Ан-32Б.

Ан-178 переміг у тендері на закупку військово-транспортних літаків, оголошений МВС Перу. За словами Букіна, «Перу може стати першим експортним полігоном для нового літака, створеного на ДП «Антонов». На нашу користь у цьому випадку зіграли як професіоналізм і наполегливість контрактників «Укроборонпрому», так і легендарна надійність торгової марки «Антонов»», – підкреслив гендиректор «Укроборонпрому».

Літак, представляло підприємство ДГЗП «Спецтехноекспорт», випередив конкурентів за сукупністю експлуатаційних характеристик, гарантій, терменів поставки та навчання персоналу, а також за соціальними і виробничими преференціями.

Перуанці закуплять наші літаки Ан 178

Довідка від «Укроборонпрома»

Багатоцільовий транспортний літак Ан-178 розроблений на державному підприємстві (ДП) «Антонов», яке входить до складу ДК «Укроборонпром». У виробничій кооперації за програмою Ан-178 задіяно близько 200 компаній з 15 країн.

Ан-178 є подальшим розвитком сімейства регіональних реактивних літаків Ан-148/Ан-158. Його висота польоту — 12 км, дальність — 5500 км, максимальна швидкість — 825 км/год. Літак має змінену форму фюзеляжу, рампу для навантаження і вивантаження габаритних вантажів і здатний перевозити до 18 тонн вантажу, в тому числі великовантажні морські контейнери. Літак може сідати і злітати з будь-яких аеродромів, зокрема й ґрунтових.

Ан-178 виконав перший політ 7 травня 2015 року та знаходиться в процесі сертифікації. У липні 2018 року ДК «Укроборонпром» представив Ан-178 на міжнародному авіакосмічному салоні Farnborough Airshow, де літак виконав демонстраційний політ.

Фото: Укроборонпром

16.08.2019