Почали діяти нові антиросійські санкції США

Почали діяти нові антиросійські санкції США

«Вам пакет»: нові санкції США у справі Скрипалів проти Росії набули чинності з 26 серпня

З 26 серпня набув чинності другий пакет санкцій США проти Російської Федерації. Як ми розповідали раніше, в день підписання відповідного указу американського президента, ці санкції запроваджені за отруєння у Великій Британії колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки.

Відповідний документ розміщений на сайті Федерального реєстру країни.

Що включають нові санкції проти Росії

Deutsche Welle повідомляє, що нові обмеження стосуються, зокрема, ліцензування експорту товарів і технологій, контрольованих міністерством торгівлі США в рамках боротьби з поширенням хімічної та біологічної зброї.

Вашингтон також заборонив американським банкам брати участь в первинному продажі суверенного боргу не в рублях і надавати нерублеві кредити російському уряду. Це найбільш жорсткий удар по рефінансуванню російського зовнішнього боргу.

Крім того, адміністрація США закликала міжнародні фінансові організації відмовитися від надання та продовження будь-яких кредитів для Росії, а також фінансової і технічної допомоги.

Нагадаємо, що вперше санкції проти кремлівського режиму за спробу отруєння Скрипаля Вашингтон запровадив у серпні 2018 року. Тоді США вислали 60 російських дипломатів, закрили консульство Росії в Сан-Франциско та згодом увели заборону на передачу РФ деяких технологій подвійного призначення.

Почали діяти нові антиросійські санкції США

Як новий пакет санкцій ударить по мешканцях окупованого Криму

26 серпня в студії ток-шоу «Кримський вечір» на Радіо Крим.Реалії експерти обговорювали питання нових санкцій, та керівний партнер української Національної антикризової групи Тарас Загородній висловив думку про їхній вплив на окупований Крим.

На думку пана Загороднього, жителі Криму повинні розуміти, що це повністю дотаційна зона та що всі російські федеральні програми можливі за рахунок державних грошей — а їх Росія отримує від нафти, від газу і в тому числі від рефінансування державного боргу.

«Менше буде грошей у скарбниці — це крок до того, щоб не було можливості фінансувати дефіцит бюджету. Тим менше буде дотацій на Крим, тим менше буде у Росії можливості його утримувати. Система санкцій працює задушливо, довготривало. Ці санкції практично назавжди — поки Росія не виконає умови США і Великобританії, в тому числі про допуск інспекторів на будь-які об'єкти, де може зберігатися хімічна зброя. Це неприйнятно для Росії», — розповів керівник Національної антикризової групи.

27.08.2019